کد خبر 2469
۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹

فاطمی‌امین خبرداد؛

صادر کردن شمش فولاد را متوقف کنید

صادر کردن شمش فولاد را متوقف کنید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خام فروشی در معادن هم اکنون کمتر از یک درصد است، گفت: از نظر خام‌فروشی وضع مطلوبی داریم، اما باید ارزش افزوده بیشتری از مواد معدنی به دست آوریم.

به گزارش آهن‌نیوز؛ سیدرضا فاطمی امین با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر ممنوعیت خام‌فروشی سنگ‌های معدنی افزود: خام‌فروشی در معادن اکنون کمتر از یک درصد است و عمدتاً در حوزه سنگ‌های ساختمانی است که هم بُرش خورده و هم به صورت کوپ صادر می‌شود و یک عرف است.

وی گفت: به طور مثال، یک طرح ساختمانی یک کوپ از این سنگ‌ها را استفاده می‌کند، اما در مجموع کل مواد معدنی در کشور، کمتر از یک درصد به صورت ماده خام صادر می‌شود و بقیه به صورت فرآوری شده است.

وزیر صمت با بیان اینکه میزان فرآوری باید افزایش یابد، ادامه داد: شخصاً معتقدم صادر کردن شمش فولاد هم که نیمه خام فروشی است، باید متوقف شود و تبدیل به ورق یا محصولات شود و پس از آن صادر شود.

فاطمی امین با تاکید بر اینکه واردات مواد خام بیش از صادرات آن است، گفت: ما خیلی وقت‌ها مواد خام را وارد می‌کنیم و در واقع از نظر خام فروشی وضع مطلوبی داریم، اما باید ارزش افزوده بیشتری از مواد معدنی به دست بیاوریم.

انتهای پیام/

کد خبر 2469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =