کد خبر 2650
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴

عضو هیئت رئیسه مجلس:

عملکرد ضعیف بورس کالا در خودرو و فولاد / بورس کالا نه، سرگردنه است!

عملکرد ضعیف بورس کالا در خودرو و فولاد / بورس کالا نه، سرگردنه است!

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بورسی که باید محلی برای سرمایه‌ گذاری شفاف، امن و مقابله با رانتخواری باشد، تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده که نمونه بارز آن در قیمت گذاری خودرو و فولاد است که می توان در عملکرد ضعیف بورس کالا آشکارا مشاهده کرد.

به گزارش آهن‌نیوز به نقل از اقتصاد 24؛  احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس گفت: اخیرا رئیس جمهور سابق آقای روحانی مطالبی را در دفاع از عمکرد دولت خود بیان کرده که خوب است ایشان مانند دوران مسئولیت خود بار دیگر سوار خودرو شده و یک نظرسنجی از داخل ماشین داشته باشند، چون اگر پیاده شوند مردم پاسخ نظرسنجی را به ایشان به طور ویژه می‌دهند.

این عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: لذا توصیه می‌شود ایشان مانند دو سال گذشته که سکوت اختیار کردند، هرگز سخن نگویند اگرچه ایشان نمی‌‎توانند از خیر دوره بعدی مجلس بگذرند و برای همین سخن را آغاز کردند.

امیرآبادی با بیان اینکه این روزها مردم شاهد افزایش قیمت کالاهای گوناگون در کشور هستند، تصریح کرد: بخشی از این افزایش قیمت مربوط به کم کاری‌های دولت قبل به خصوص در چاپ پول بدون پشتوانه بوده و بخش دیگر نیز مصیبتی است که بورس کالا برای مردم به وجود آورده و زندگی روزمره آن‌ها را دچار التهاب کرده است. بورسی که باید محلی برای سرمایه‌گذاری شفاف، امن و مقابله با رانتخواری باشد، تبدیل به دزدخانه و سرگردنه شده که نمونه بارز آن در قیمت‌گذاری خودرو و فولاد است که می‌توان در عملکرد ضعیف بورس کالا آشکارا مشاهده کرد.

وی افزود: مساله کمبود گاز در کشور، یکی دیگر از مسائلی است که امروز تبدیل به مساله مورد بحث در جامعه شده است، باید از آن‌هایی که ۸ سال دولت در اختیارشان بود سوال کرد که در طول این مدت چه سرمایه‌گذاری در این بخش کرده‌اند که اکنون به دلیل کمبود گاز برخی از مراکز پتروشیمی و صنعتی تعطیل شوند و این تعطیلی منجر به افزایش برخی اقلام مورد نیاز ساخت مسکن شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: از سازمان بازرسی می‌خواهم به طور جدی به مساله سرمایه‌گذاری در حوزه گاز ورود کرده و افرادی که قصور داشته و ترک فعل کرده‌اند را به دادگاه صالح معرفی کنند.

امیرآبادی فراهانی در ادامه در خصوص کمبود دارو و سرم به وزیر بهداشت تذکر داد و تاکید کرد: نسبت به رفع نیاز مردم اقدامات لازم را انجام داده و با کسانی که با دریافت ارز دولتی دارو وارد کرده، ولی آن را توزیع نمی‌کنند، برخورد قاطع داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر 2650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =