کد خبر 2686
۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸

ارزش سهام شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه افزایش می‌یابد

ارزش سهام شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای و برنامه ریزی‌های شرکت فولاد خوزستان، اطمینان داریم سهام این شرکت در بازار سرمایه ارزش افزوده بیشتری کسب می کند.

به گزارش آهن‌نیوز، امین ابراهیمی در حاشیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران افزود: با توجه به برنامه‌های شرکت فولاد خوزستان، سهام این شرکت برای افزایش ارزش آن در بازار سرمایه ظرفیت‌های خوبی دارد، اما با توجه به چالش موجود در صنعت فولاد ارزش آن از ۱۰۰ همت به ۶۰ همت رسیده است.

وی گفت: تلاش خواهیم کرد با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای سهام شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه ارزش بیشتری کسب کند.

ابراهیمی ادامه داد: صنعت فولاد هم اکنون به عنوان یک صنعت مادر در تولید ناخالص داخلی کشور نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی گفت: پیش از این وابستگی صنعت فولاد در تأمین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز به کشورهای خارجی ۲۵ درصد بود، اما با تلاش نیروی انسانی متخصص و توانمند ایرانی این عدد هم اکنون به یک هشتم رسیده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: تلاش برای بومی سازی تجهیزات با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار شرکت فولاد خوزستان قرار گرفته است به طوری که هم اکنون این شرکت با تولید ۳.۸ میلیون تن در سال بیش از ۲ میلیون تن آن را صادر کرده است که ۳ درصد ارزش صادرات محصولات کشور به صادرات شرکت فولاد خوزستان اختصاص دارد.

ابراهیمی با بیان این که شرکت فولاد خوزستان برای توسعه برنامه‌های خود با ۲۰۰ شرکت دانش بنیان همکاری لازم را دارد، گفت: با توجه به همکاری با این شرکت‌های دانش بنیان، فولاد خوزستان در آینده از توسعه و پیشرفت خوبی برخوردار خواهد شد و هم اکنون بیش از ۲۵ هزار قطعه به ارزش ۷۰۰ میلیون یورو در شرکت فولاد خوزستان تجهیزات مورد نیاز بومی سازی شده است.

وی ادامه داد: امسال یک برنامه دیگری برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان در دستور کار است که با بررسی‌های انجام شده در ۹ ماهه سال جاری با یک برنامه ۱۰۰ میلیون یورویی توانستیم تا ۸۰ درصد این برنامه‌ها را در زمینه بومی سازی تجهیزات مورد نیاز عملیاتی کنیم.

ابراهیمی گفت: متأسفانه در دو سال اخیر تأمین انرژی به چالش صنعت فولاد تبدیل شده به طوری که هر سال اختصاص گاز مورد نیاز برای صنایع فولاد سازی محدودیت پیدا کرده است در حالی که گاز به عنوان یک فناوری تولید و یک مزیت رقابتی تولید در صنایع فولاد سازی مطرح است.

وی افزود: کمبود انرژی و به خصوص قطعی گاز سبب شده است شرکت‌های فولادی که در شرق ایران قرار دارند تولید آن‌ها به صفر برسد و هم اکنون ۴۰ درصد ظرفیت شرکت‌های تولید کننده آهن اسفنجی به علت کمبود و قطعی گاز بلااستفاده مانده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است تا سال ۱۴۰۴ میزان تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن افزایش یابد که قرار است در این افق چشم انداز ۳۶ میلیون تن فولاد در کشور به مصرف داخلی و ۱۹ میلیون تن آن به کشورهای خارجی صادر شود که این می‌تواند درآمدهای خوبی را برای صنعت فولاد و کشور ایجاد کند.

ابراهیمی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که اقتصاد یک موجود زنده است و بازار نیز براساس عرضه و تقاضا باید به فعالیت خود ادامه دهد و قیمت گذاری دستوری می‌تواند مشکلات زیادی را برای صنایع بزرگ و به خصوص صنعت فولاد کشور به وجود آورد.

انتهای پیام/

کد خبر 2686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =