کد خبر 2773
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

کاهش ۲۳ درصدی تولید فولادی‌ها در ۹ ماه امسال

کاهش ۲۳ درصدی تولید فولادی‌ها در ۹ ماه امسال

در مدت ۹ ماهه امسال ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تن انواع محصولات فولادی در کشور تولید شد که حاکی از کاهش ۲۳ درصدی آن است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از وزارت صمت؛ بررسی آمارهای این وزارتخانه نشان می‌دهد در ۹ ماهه امسال ۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار تن فولاد خام در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۲ درصدی داشته است. همچنین در این مدت ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تن انواع محصولات فولادی در کشور تولید شد که حاکی از کاهش ۲۳ درصدی است.

در مدت یاد شده تولید کاتد مس با افت پنج درصدی به ۲۱۶ هزار تن، تولید آلومینا بدون تغییر به ۱۷۵ هزار تن و تولید کنسانتره زغال سنگ با رشد ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

تا پایان آذر ماه ۴۸ میلیون و ۳۶۲ هزار تن سیمان توسط کارخانجات داخلی تولید شد که در هم سنجی با پارسال افت ناچیز یک درصدی نشان می‌دهد. در این مدت ۳۳۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک (افت سه درصدی)، یک میلیون و ۲۸۳ هزار تن شیشه جام (رشد ۲۷ درصدی)، ۵۶۶ هزار تن ظروف شیشه ای (رشد سه درصدی)، ۴۶ هزار تن ظروف چینی (رشد یک درصدی) و ۷۲ هزار تن چینی بهداشتی (افت سه درصدی) در کشور تولید شد.

به عبارتی شرکت‌ها و کارخانه‌های داخلی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۳۵ میلیون و ۳۷۲‌ هزار تن فولاد خام و محصولات فولادی تولید کردند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 2773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =