کد خبر 2779
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

اختصاص ۲.۳ میلیارد یورو به پروژه‌های محیط زیستی فولاد مبارکه

اختصاص ۲.۳ میلیارد یورو به پروژه‌های محیط زیستی فولاد مبارکه

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فولاد مبارکه بالغ بر ۲.۳ میلیارد یورو به پروژه های محیط زیستی اختصاص داده که رویکرد ارزشمندی است و امیدواریم الگویی برای صنایع کشور باشد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ علی سلاجقه امروز در سفر یک روزه به اصفهان همزمان با روز هوای پاک، با حضور در فولاد مبارکه، پروژه‌های واحد اسمز معکوس ثانویه (RO ۲) و تصفیه خانه استحصال پساب‌های شهری به همراه سیستم اولترافیلتراسیون (UR) این مجموعه را افتتاح کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه هرچند در برخی موارد به مردم فشارهایی را تحمیل کرده، اما در برخی موارد تبدیل به فرصت شده و آوردهایی که برای کشور داشته فوق‌العاده بوده است.

او یکی از دستاوردهای تحریم‌ها را تکیه بر نیروهای داخلی و دانش بنیان‌ها دانست و گفت: دولت سیزدهم در همه ابعاد به ویژه محیط زیست از همه ظرفیت‌ها از جمله مجموعه‌های دانش بنیان استفاده می‌کند و این توصیه جدی به همه دستگاه‌های اجرایی کشور است.

سلاجقه با اشاره به دیدگاهی که در بین مردم وجود دارد مبنی بر اینکه فولاد مبارکه جزو صنایع آلاینده و آب بر است، تصریح کرد: مردم انتظار به حقی دارند که شفاف‌سازی انجام شود. بازدید امروز از این صنعت مادر باعث افتخار بود و کارهای زیربنای خوبی انجام شده است، به‌طوری که فولاد مبارکه در برنامه‌ریزی آینده بالغ بر ۲.۳ میلیارد یورو به پروژه‌های محیط زیستی اختصاص داده که رویکرد ارزشمندی است و مطمئنا تحقق پیدا خواهد کرد.

او با اشاره به پروژه احداث تصفیه خانه استحصال پساب‌های شهری در فولاد مبارکه، گفت: پساب ۹ شهر جمع‌آوری و با اجرای این پروژه ۸ میلیون متر مکعب آب از پساب استحصال می‌شود و در فرایند بازچرخانی قرار می‌گیرد، ضمن اینکه انرژی به خوبی مدیریت شده و باقی مانده آب نیز نخواهد داشت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در پروژه واحد اسمز معکوس ثانویه (RO ۲) فولاد مبارکه نیز از دانش روز دنیا استفاده شده و این پروژه یکی از بزرگترین پروژه‌های تصفیه آب است که می‌تواند الگویی برای صنایع کشور باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 2779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =