کد خبر 2846
۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

افزایش درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی در ۱۰ ماهه اول سال

افزایش درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی در ۱۰ ماهه اول سال

از ۸۸۰۰ کد تعرفه گمرکی، ۵۲۵۰ کد تعرفه فعال و بقیه غیرفعال است و در ۱۰ ماه امسال درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی از ۱۴‌ هزار میلیارد تومان به ۳۵‌ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، محمد رضوانی‌فر، رئیس کل گمرک ایران گفت: درآمد تجارت خارجی مثبت ۲۰ میلیارد دلاری نشان می‌دهد که در ۱۰ ماه گذشته دولت نسبت به سال قبل موفق‌تر عمل کرده است.

رضوانی‌فر، درباره عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران در این بازه زمانی از حیث درآمدی، اعلام کرد: از ۸۸۰۰ کد تعرفه گمرکی، ۵۲۵۰ کد تعرفه فعال و بقیه غیرفعال است و در ۱۰ ماه امسال درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی از ۱۴‌ هزار میلیارد تومان به ۳۵‌ هزار میلیارد تومان رسیده است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: به نظر می‌رسد درآمد گمرک از محل حقوق ورودی تا پایان امسال به ۶۰‌ هزار میلیارد تومان برسد و بتوانیم ۷۵‌ هزار میلیارد تومان هم مالیات ارزش‌افزوده دریافت کنیم. البته در لایحه دوفوریتی که از شهریورماه به تصویب رسید، حقوق ورودی مواد اولیه و کالاهای اساسی را از ۴‌ درصد به یک‌ درصد کاهش دادیم.

او درباره تجهیز گمرک و پایانه‌های گمرکی افزود: اگر در سال آینده بخواهیم حدود ۷۰ دستگاه ایکس‌ری در مرزهای کشور نصب کنیم نیاز به اعتبارات بسیاری داریم که به حدود ۸‌ هزار میلیارد تومان می‌رسد. البته ایکس‌ری گمرک ارمنستان در حال حاضر آماده شده و مشکلی ندارد اما از وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌خواهیم که در این زمینه کمک بیشتری به گمرک کند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 2846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =