کد خبر 3020
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه مطرح کرد:

اخذ مجوز انتشار اوراق اختیار خرید و فروش از بورس تا پایان سال

اخذ مجوز انتشار اوراق اختیار خرید و فروش از بورس تا پایان سال

مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال جاری، مجوزهای لازم برای انتشار و عرضه اوراق اختیار خرید و اختیار فروش از شرکت بورس یا شرکت فرابورس و نیز سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ شود.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، قادر معصومی خانقاه، مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه درباره آخرین اقدامات انجام شده توسط این صندوق در راستای حمایت از بازار سهام، افزود: این اقدام شامل برخی نمادها از گروه‌های خودرویی، فرآورده‌های نفتی، نهادهای مالی واسط، فلزات اساسی و استخراج کانه‌های فلزی و همچنین نمادهایی از هلدینگ‌های بزرگ حاضر در بازار می‌شود.

وی ادامه‌داد: البته صندوق توسعه قبل از این در گروه خودرویی، بر روی برخی از نمادهای خودرویی اوراق اختیار خرید منتشر کرده بود و در هر ۲ سمت خرید و فروش این اوراق حضور داشت، اما فعالیت این دوره شامل انتشار اوراق اختیار خرید و اختیار فروش و فعالیت در هر دو سمت خواهد بود.

معصومی خانقاه گفت: حجم این اوراق نیز در حدی خواهد بود که هم بازار تا حد معقولی اشباع شود و از آن استقبال کند و هم نوسان سهم‌ها کنترل شود.

وی در زمینه منابع لازم برای اجرای این طرح، اظهار داشت: به‌منظور اجرای این طرح و انتشار اوراق اختیار خرید و فروش روی نمادهای ذکر شده، در صورت نیاز دارایی‌های صندوق توسعه بازار سرمایه نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توثیق خواهد شد و اگر نیاز به منابع نقدی باشد، وجوه نقد از محل منابع نقدی که در اختیار صندوق است تامین خواهد شد. همچنین در صورت نیاز از محل منابع نقدی حاصل از فروش اوراق اختیار خرید و فروش استفاده خواهد شد.

مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه اضافه‌کرد: مدیریت وجه و مدیریت دارایی در صندوق توسعه با بررسی‌های لازم انجام می‌شود و تلاش بر این است که ریسکی از این بابت متوجه صندوق توسعه و بازار نشود.

وی در مورد زمان انتشار این اوراق گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال جاری، مجوزهای لازم برای انتشار و عرضه اوراق اختیار خرید و اختیار فروش از شرکت بورس یا شرکت فرابورس و نیز سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ شود. قبل از انتشار و عرضه این اوراق اطلاع‌رسانی رسمی انجام خواهد شد.

معصومی خانقاه ابراز امیدواری کرد: انتشار این اوراق به افزایش عمق بازار سرمایه و همچنین کاهش ریسک سرمایه‌گذاران کمک کند.

پایان پیام/ف

کد خبر 3020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =