کد خبر 3023
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

صادرات ۹ میلیارد مترمکعبی گاز ایران به ترکیه

صادرات ۹ میلیارد مترمکعبی گاز ایران به ترکیه

مبادلات تجاری ایران و ترکیه با رشد ۱۵ درصدی در سال ۲۰۲۲ از ۶ میلیارد دلار گذشت و ترکیه در این سال بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز از ایران وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز به نقل از ایرنا، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در سال ۲۰۲۲ با رشد ۱۵ درصدی به ۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۲ با رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ مواجه شده و به ۳ میلیارد و ۷۰ میلیون دلار رسیده است.

ترکیه در ماه‌های ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این خبر، واردات ترکیه از ایران در سال ۲۰۲۲ نیز رشد قابل توجه ۱۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ داشته است؛ ترکیه در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در سال ۲۰۲۲ به ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار افزایش یافت.

تراز تجاری دو کشور در سال ۲۰۲۲ به میزان ۲۸۰ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

همچنین، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) نیز در گزارشی از صادرات بیش از ۹ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی ایران به ترکیه در سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

بر اساس این گزارش ایران در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۹ میلیارد و ۴۰۴ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرده است که این رقم نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش ۸ درصدی مواجه شده است. ایران در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۲۸۸ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

انتهای پیام/

کد خبر 3023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =