کد خبر 3024
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

خیز شهرک های صنعتی برای احیای واحدهای تولیدی

خیز شهرک های صنعتی برای احیای واحدهای تولیدی

معاون وزیر صمت گفت: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون ۱۴ درصد واحدهای صنعتی راکد کاهش یافته و از ۸۰۵۶ واحد به ۶۹۱۵ واحد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز به نقل از خبرگزاری فارس علی رسولیان امروز در نشست خبری که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر دو برنامه افزایش ظرفیت تولید دنبال می‌کنیم که یکی احیای واحدهای کاملا راکد و دیگری واحدهایی که زیر ظرفیت کار می‌کنند.

معاون وزیر صمت افزود: براساس مطالعات انجام شده ۵۷ درصد از دارندگان واحدهای کاملا راکد علاقه‌مند به راه‌اندازی واحد خود هستند و ۶۲ درصد از واحدهای راکد نیز امکان راه‌اندازی مجدد دارند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون ۱۴ درصد واحدهای راکد کاهش یافته است و از ۸۰۵۶ واحد به ۶۹۱۵ واحد رسیده است، در این زمینه به‌صورت جدی رصد انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۱۱۹۱ واحد کاملا راکد راه‌اندازی مجدد شده است که ۲۶۷ واحد از آن در بیرون شهرک‌های صنعتی بوده است و ۹۲۴ واحد آن نیز در داخل شهرک‌های صنعتی بوده است، همچنین ۱۰۵۷ واحد که با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کرده‌اند اکنون به بالای ۵۰ درصد ظرفیت رسیده‌اند.

رسولیان در ارتباط با ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک بیان داشت: این موضوع نیازمند زیرساخت است، ‌پیش‌نویس اولیه آن تهیه شده است که باید در مجلس مصوب شود بنابراین برای پیگیری مسایل مربوط به آن لازم است تا پیش‌نویس به قانون تبدیل شود اما در مجموع مذاکراتی با کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و اخیرا ارمنستان در این رابطه انجام شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 3024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =