کد خبر 3125
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

معاملات بورس کالا در هفته‌ای که گذشت

معاملات بورس کالا در هفته‌ای که گذشت

هفته گذشته نوسان آهن اسفنجی در سطح ۷۰ درصدی قیمت شمش تثبیت شد، امروز نیز عرضه این محصول نسبت به هفته قبل ۲۲/۶ درصد کاهش در عرضه و ۶ درصد افزایش در قیمت داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، در معاملات بورس کالا در هفته‌ای که گذشت، بعد از توقف یک هفته‌ای مجدداً آهن اسفنجی به صورت محدود (فقط ۳۸ هزار تن) عرضه شد که با توجه به تقاضای بیش از ۲ برابری برای آن، قیمت آهن اسفنجی باز هم وارد کانال ۱۲ هزار تومانی شد و در ۶۹ درصدی میانگین قیمت شمش تثبیت شد!

امروز نیز در عرضه این هفته آهن اسفنجی به دنبال عدم استقبال از عرضه آهن اسفنجی بریکت در هفته گذشته این هفته آهن اسفنجی بریکت عرضه نشده است و تنها ۲۹ هزار و ۴۰۰ تن به قیمت پایه ۱۰۰ هزار و ۸۲۵ ریال عرضه شده که نسبت به هفته قبل ۲۲/۶ درصد کاهش در عرضه و ۶ درصد افزایش در قیمت داشته است.
فاصله بین قیمت شمش و میلگرد هم که در سه هفته پیش به ۱۸ درصد رسیده بود، در معاملات دو هفته اخیر تعدیل شد و در هفته‌ای که گذشت، به ۱۳ درصد (بیش از ۲۳۰۰ تومان در کیلو) رسید. این فاصله در اغلب هفته‌های پاییز امسال کمتر از ۱۰ درصد بوده است.
با توجه به انتظارها برای پایان تدریجی محدودیت‌های گاز و برق واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی از پایان بهمن ماه، به نظر می‌رسد بازار فولاد خود را برای افزایش عرضه و تعدیل قیمت‌ها آماده می‌کند. لذا با توجه به کاهش نوسانات نرخ ارز، پیش بینی می‌شود در معاملات هفته جاری شاهد تثبیت و شاید کاهش جزئی در ضرایب قیمتی فوق باشیم.‌

پایان پیام/ ف

کد خبر 3125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =