کد خبر 314
۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵

در سفر یک‌روزه وزیر صمت به استان اصفهان؛

دو پروژه صنعتی در فولاد سبا افتتاح شد

دو پروژه صنعتی در فولاد سبا افتتاح شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت، بعد از ظهر سه‌شنبه ۱۴ تیرماه، در بازدید از مجتمع فولاد سبای فولاد مبارکه، واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی این مجموعه صنعتی را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، سیّد رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بعد از ظهر سه‌شنبه ۱۴ تیرماه، در بازدید از مجتمع فولاد سبای فولاد مبارکه، واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ (V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه (RO2) این مجموعه صنعتی را افتتاح کرد.

با بهره‌برداری از واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال، تنوع سبد محصولات مجتمع فولاد سبا توسعه می‌یابد و گریدهای جدیدی شامل فولاد الکتریکی، فولاد مورد نیاز برای صنایع خودروسازی، فولاد مورد نیاز برای انتقال نفت و گاز و فولاد ضد زنگ به سبد تولیدی این مجتمع اضافه شد که نقش مهمی در تامین نیاز بازار داخل خواهد داشت.

عملیات اجرایی پروژه واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ از ۱۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ آغاز شده بود؛ پروژه اسمز معکوس ثانویه «RO2» فولاد سبا طی مدت ۴۴ ماه در مساحتی بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع ایجاد شده که ازجمله مزایای آن می‌توان به کاهش مصرف آب و استفاده حداکثری از پساب‌های صنعتی و بهداشتی، کاهش آب برگشتی تولیدی واحد RO1 و تولید آب صنعتی با مشخصات مورد نیاز خطوط تولید اشاره کرد.

پایان پیام/ ف

کد خبر 314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =