کد خبر 322
۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

افزایش هفت درصدی تولید ذوب آهن اصفهان

افزایش هفت درصدی تولید ذوب آهن اصفهان

معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن اصفهان از افزایش هفت درصدی تولید این شرکت در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، "مهرداد تولائیان" معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان در خصوص افزایش تولید این شرکت در سه‌ماهه اول سال جاری نسبت به مدت در سال گذشته گفت: ذوب‌آهن با تولید ۷۳۹ هزار و ۱۵۶ تن چدن نسبت به برنامه یک درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ نیز ۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: تولید محصولات نهایی این شرکت در سه‌ماهه ابتدای سال جاری ۴۰۹ هزار و ۳۰۶ تن بوده که نسبت به سه‌ماهه اول سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و تولید فولاد نیز با ۶۶۲ هزار ۲۵۴ تن تولید، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

تولائیان افزود: تولید آگلومره در این مدت ۸۵۵ هزار و ۲۹۴ تن بوده که نسبت به سه‌ماهه اول سال گذشته ۸ درصد رشد را نشان می‌دهد و تولید کک نیز برابر با سه‌ماهه اول ابتدای سال گذشته بود که با توجه به مشکلات تأمین زغال‌سنگ در ابتدای سال جاری، تولید مناسبی محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: این میزان تولید به غیر از تولید چدن که یک درصد از برنامه جلوتر است در سایر موارد نزدیک به برنامه سال جاری است. 

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان تأکید کرد: با وجود مشکلات ابتدای سال جاری در بخش حمل مواد اولیه و سایر محدودیت‌ها، این میزان تولید نشان از همت والای تلاشگران ذوب‌آهن دارد که امید است بتوانیم تا پایان سال تولید سه میلیون تن را به‌عنوان هدف اصلی شرکت تحقق بخشیم.

گفتنی است بر اساس گزارش ذوب‌آهن اصفهان در سامانه کدال، این شرکت در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۵ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان فروش داخلی و بیش از ۴ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان فروش صادراتی داشته که هر دو در مقایسه با ارقام فروش مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار هستند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =