کد خبر 3277
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱

ایران دومین تولیدکننده فولاد در جهان / پاکستان اول است

ایران دومین تولیدکننده فولاد در جهان / پاکستان اول است

­عضو هیئت مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران گفت: ایران بعد از مالزی، بیشترین رشد تولید فولاد را در سال ۲۰۲۲ داشته است.

به گزارش آهن‌نیوز به نقل از صدا و سیما؛ محمدصادق چیت ساز با اشاره به آخرین وضعیت تولید فولاد در جهان، افزود: ایران، هند، اندونزی، مالزی، عربستان، بلژیک، پاکستان، آرژانتین، الجزایر و امارات کشورهایی هستند که تولید فولاد آن‌ها در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۲۱ رشد داشته است که بیشترین رشد تولید در این سال با ۱۰.۹ درصد به پاکستان اختصاص یافته و پس از آن مالزی و ایران قرار دارند. 

وی ادامه داد: تولید فولاد کره جنوبی ۶.۵ درصد، آلمان ۸.۴ درصد، ترکیه ۱۲.۹ درصد، ایتالیا, ۱۱.۶ درصد، مکزیک و فرانسه ۱۳.۱ درصد، انگلیس ۱۵.۶ درصد کاهش یافته ضمن اینکه میزان تولید فولاد در ۱۰ ماهه امسال نیز ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بوده است. 

­عضو هیئت مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران در خصوص صادرات فولاد‏‏, نیز گفت: مجموع صادرات فولاد در سال جاری, ۸ میلیون و ۴۳۳ هزار تن بوده که خبر از کاهش یک درصدی صادرات فولاد میانی می‌دهد؛ صادرات آهن اسفنجی امسال به ۷۴۴ هزار تن رسید؛ از ابتدای امسال تاکنون صادرات فولاد میانی ۵ میلیون و ۷۴۸ هزار تن بوده است. 

چیت ساز افزود: در کل امسال، صادرات فولاد ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 3277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =