کد خبر 3522
۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

تدام نگرانی ها از کاهش تولید فولاد چین

تدام نگرانی ها از کاهش تولید فولاد چین

کاهش تقاضا، از تولید فولاد در چین برای ۲۰۲۳ کاست؛ این در حالی است که فعالان بازارهای کالایی به آینده این بازار در سال‌جاری میلادی با استناد به محرک‌های دولتی امیدوارند.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز، چین در سال ‌۲۰۲۲ برابر یک‌میلیارد و ۱۸‌ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این رقم ۷/ ۱ درصد کمتر از میزان تولید فولاد خام این کشور در سال‌ ۲۰۲۱ بود.

اگرچه از میزان تولید فولاد خام چین در سال‌۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه قبل‌برابر ۷/ ۱ درصد کاسته شد، اما این عقبگرد کمتر از برآوردهای قبلی موسسات بین‌المللی بود که انتظار داشتند میزان تولید فولادخام چین در سال‌ ۲۰۲۲ افتی ۸/ ۱‌ درصدی داشته باشد. چین برای دومین سال‌ متوالی از میزان تولید فولاد خود کاست.

کاهش تقاضای داخلی برای محصولات فولادی در چین با افول بخش ساخت‌وساز عامل اصلی عقبگرد تولید فولاد در چین ظرف ۲ سال‌ اخیر بود، با این‌ وجود فعالان بازار آهن و فولاد در چین به بازگشت بخش ساخت‌وساز به مسیر رشد با توجه به محرک‌های مالی دولتی امیدوار هستند. تحقق این وعده‌ها از رشد تولید فولاد در چین برای سال‌جاری میلادی حمایت می‌کند.

تحقق رشد ۳‌ درصدی که در تولید ناخالص داخلی چین برای سال‌ ۲۰۲۲ بسیار کمتر از هدف‌گذاری دولت در این زمینه بود باعث شد تا دولت این کشور از سویی از اجرای سیاست کرونا صفر عقب‌نشینی کند و از سوی دیگر بر محرک‌های مالی برای حمایت از بخش ساخت‌وساز بیفزاید. مجموع این موارد می‌تواند به بهبود فولادسازی در چین منجر شود.

انتهای خبر/

کد خبر 3522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =