کد خبر 353
۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱

ذخایر فولاد چین در پساکرونا کاهش یافت

ذخایر فولاد چین در پساکرونا کاهش یافت

انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد، گرچه در پایان ماه با کاهش برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های ویروسی توسط چین، این ذخایر کاهش یافت، اما همچنان ۲۳ درصد بیشتر از سطح یک سال پیش است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، شدیدترین هشدار از سوی گروه آهن و فولاد هونان والین صادر شده است که این هفته برای بحث در مورد رکود سریع در این بخش و اقداماتی که برای اطمینان از بقای شرکت و توقف تولید بی‌سود، باید اتخاذ کند، تشکیل جلسه داد.

براساس اعلام کارشناسان صنعت، کارخانه مستقر در جنوب چین گفت که انتظار دارد این بحران به مدت پنج سال ادامه یابد. کارخانه‌های دیگر در شمال غرب و جنوب غرب کشور متعهد شده‌اند که تولید خود را کاهش دهند زیرا منتظر احیای تقاضای فولاد هستند.

پس از سرکوب بخش املاک چین و سیاست کووید صفر که فعالیت ساخت و ساز را محدود کرد، ذخایر فولاد بسیار فراتر از هنجارهای فصلی، افزایش یافته است. شاخص مدیران خرید صنعت فولاد در ماه ژوئن در هفته گذشته بدترین نرخ خود را در یک دهه گذشته ثبت کرد.

از طرفی ذخایر فولاد چین در ۲۰ آوریل به بالاترین حد خود در ۱۳ ماه گذشته رسید بود، زیرا با وجود تقاضای ضعیف به علت شیوع مجدد کرونا تولید فولاد این کشور به طور پیوسته به رشد خود ادامه داده بود.

اما بر اساس آخرین نظرسنجی انجمن آهن و فولاد چین، اگرچه در پایان ماه با کاهش برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های ویروسی توسط چین، این ذخایر کاهش یافت، اما همچنان ۲۳ درصد بیشتر از سطح یک سال پیش است. رئیس جمهور شی جین پینگ خواستار فشار همه جانبه بر زیرساخت‌ها برای نجات اقتصاد شده است، اما بعید است که به طور کامل تقاضای از دست رفته در بخش املاک و مستغلات را جبران کند.

کاهش تولید، احتمالاً برای صنعت و دولت مناسب است، زیرا کاهش عرضه از قیمت‌ها حمایت می‌کند و همچنین به مأموریت پکن برای محدود کردن انتشار کربن از بخش بسیار آلاینده فولاد کمک می‌کند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =