کد خبر 3547
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹

خرید ارز معدنی‌ها در صرافی‌ها مجاز شد

خرید ارز معدنی‌ها در صرافی‌ها مجاز شد

خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها از سوی صرافی‌های غیربانکی مجاز شد که به طور قطع در بازارارز و تعدیل قیمت‌ها تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز به نقل از ایبنا، با تصمیم بانک مرکزی خرید منابع حاصل از صادرات شرکت‌های پتروشیمی عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و همچنین شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در چهارچوب تالار حواله ارز (تالار دوم سامانه نیما) علاوه بر صرافی‌های بانکی در صرافی‌های تضامنی نیز مجاز شد.

کامران سلطانی‌زاده، دبیر کل کانون صرافان با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها اظهار کرد: با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص امکان معاملات ارز نیمایی صادر کنندگان عمده، به طور قطع شاهد افزایش دامنه عرضه ارز در بین شبکه سراسری صرافی و شکستن انحصارخواهیم بود که این موضوع افزایش عرضه، رقابت و تعادل نرخ‌ها در سامانه نیما را رقم می‌زند.

وی تاکید کرد: همچنین به دنبال این موضوع، با افزایش تزریق درست ارز در شبکه سراسری صرا۰فی‌ها شاهد بهتر شدن نرخ ارز خواهیم بود.

سلطانی‌زاده افزود: این تصمیم پس از درخواست کانون صرافان از بانک مرکزی با بیان دلایل و توجیهات لازم در اثر گذار بودن در تعدیل نرخ ارز اتخاذ شد که با همراهی و همکاری بانک مرکزی و توجه دقیق بانک مرکزی به نظرات بخش خصوصی ارز بوده است. در همین راستا از ریاست محترم بانک مرکزی و معاونت محترم ارزی بانک مرکزی برای اجرایی شدن این تصمیم تشکر ویژه داریم.

انتهای خبر/

کد خبر 3547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =