کد خبر 3591
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹

در آخرین جلسه کمیته راهبردی فولاد خوزستان چه گذشت؟

در آخرین جلسه کمیته راهبردی فولاد خوزستان چه گذشت؟

چهاردهمین جلسه کمیته راهبری با حضور مدیرعامل، قائم‌مقامان مدیرعامل و جمعی از معاونان، مدیران و روسای شرکت فولاد خوزستان در سالن کنفرانس ساختمان شهید سلیمانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز، امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: در حوزه تامین با توجه به شکل‌گیری بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه، محدود شدن منابع، کیفیت سنگ‌ها، انعطاف‌پذیری معاونت خرید موجب پیشگیری از توقف انبارها شد که قابل تقدیر است. در حوزه فروش امیدواریم در حد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ارزآوری برسیم. این در حالی است که سبد فروش شرکت، در سال گذشته ۶۰ درصد خارجی و ۴۰ درصد داخلی بود که در سال ۱۴۰۱ این روند وارونه شده است. با این حال در حوزه فروش با تغییر سبد تولید، یکی از شاخصه‌های سال ۱۴۰۱ اجرای پروژه‌هایی به ارزش ۲۶ هزار میلیارد تومان در فولاد خوزستان تعریف شد که ۳۳ پروژه در سال جاری افتتاح شد، این پروژه‌ها جزو اهداف ۲۰ ساله شرکت بودند.

در صدد هستیم سال آینده زمزم ۳ وارد مدار شود. در فولاد شادگان راه‌اندازی واحد فولادسازی یکی از هدف‌های سال آتی بوده و انتظار می‌رود که وارد مدار شده و سبد تولید شمش افزایش یابد.

وی ادامه داد: در حوزه فن‌آوری و مهندسی کارخانه، اتفاقات خوبی رقم زده شد. کسب لوح زرین نوآوری برتر ایران، برای ساخت دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل در آهن اسفنجی بدست آمد. این دستگاه برای نخستین بار در دنیا در فولاد خوزستان رونمایی شد.

ابراهیمی افزود: در حوزه منابع انسانی، یکی از شاخصه‌های سال جاری، برگزاری آزمون استخدامی، اجرای تسهیلات ۲ میلیارد ریالی برای کارکنان و طبقه‌بندی مشاغل بوده است. اقدامات خوبی در حوزه حقوقی انجام شده که برای نخستین‌بار در سال جاری، ساختار حقوقی بر مبنای ساختار جدید در فولاد خوزستان تعریف شد. رسیدگی به پرونده‌های گذشته، پیروزی در ۹۰ درصد پرونده‌های دادگاه و اصلاح فرآیندها نشان از یک‌دستی حوزه حقوقی شرکت دارد.

وی گفت: در حوزه کمیسیون معاملات، افزایش تامین کنندگان، بهبود عملکردها و گردش کارها، از شاخصه‌ها به شمار می‌رود. از مجموعه فراگیر به عنوان‌ یک مجموعه سرمایه‌گذار، مهم ترین شاخصه‌های این گروه، حضور در شرکت توسعه معادن است. در حوزه روابط‌عمومی، برگزاری مراسمات در فضایی که جامعه کاری شرکت نیاز به امید داشت و اجرای تورهای گردشگری خانواده‌ها باعث ایجاد همبستگی و دلگرمی در میان خانواده‌ها شد و فعالیت‌های مناسبی انجام شده است. در حوزه HSE در سال جاری با یک اصلاح ساختار روبرو شدیم که نتیجه آن در پایان سال، بحث سلامت و ایمنی کارکنان بود، که یکی از مولفه‌های مهم شرکت است.

ابراهیمی ادامه داد: در سال آینده ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید شمش و یک و نیم میلیون تن صادرات در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بر سه پایه‌ی، دین‌مداری، مردم سالاری و کارآمدی استوار است.

این گزارش حاکی است، همزمان با جلسه یادشده، تندیس و لوح زرّین نوآوری برتر ایرانی سال ۱۴۰۱ بابت ابداع دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل در آهن اسفنجی به امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اعطا شد. در ادامه به صورت ویدئوکنفرانس معدن گوزل‌درّه زنجان نیز افتتاح شد.

انتهای خبر/

کد خبر 3591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =