کد خبر 3592
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰

جانی تازه در فرآوری کانسنگ مس ـ طلا

جانی تازه در فرآوری کانسنگ مس ـ طلا

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با «شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا» در زمینه فرآوری کانسنگ مس - طلا در قالب قراردادی که توسط دکتر مرتضی هاشم پور سرپرست مرکز و مدیرعامل شرکت یاد شده، مهندس ابراهیم نسب امضا شد، همکاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آهن نیوز؛ شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا به صورت یک کنسرسیوم مسوولیت تکمیل اکتشافات، استخراج و تولید سالانه ۱۳۰ هزار کنسانتره مس را در پهنه معدنی جانجا در استان سیستان و بلوچستان بر عهده دارد.

ذخیره قطعی قابل برداشت معدن مس جانجا حدود ۳۰۰ میلیون تن براورد شده که با اکتشافات تکمیلی سطح اطمینان از میزان این ذخایر بالاتر خواهد رفت. براساس این قرارداد که بین دو طرف مبادله شد، قرار است همکاری‌هایی در زمینه مطالعات فرآوری کانسنگ مس-طلا با روش لیچینگ و هیپ لیچینگ انجام شود.

طبق این گزارش، هدف از این آزمایش‌ها انجام مطالعات امکانسنجی فرآوری و همچنین طراحی مدار فرآوری مس و طلا برای نمونه‌های مختلف است. توسعه منطقه سیستان و بلوچستان از سویی و لزوم فرآوری مواد معدنی و پرهیز از صادرات خام بخش معادن از جمله راهبردهای دولت به حساب می‌آید. دوشنبه ۱۵ اسفند ماه قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه‌های پژوهشی، تحقیقاتی، خدماتی بین مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و شرکت‌های فعال در بخش معدن و صنایع معدنی و گروه‌های فناورانه و دانش‌بنیان امضا شد.

انتهای خبر/

کد خبر 3592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =