کد خبر 3599
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲

کانادا هم به جمع تحریم‌کنندگان فولاد روسیه پیوست

کانادا هم به جمع تحریم‌کنندگان فولاد روسیه پیوست

به گفته وزیر دارایی کانادا، این کشور واردات آلومینیوم و فولاد روسیه را ممنوع کرد که با هدف کاهش توانایی مالی مسکو در جنگ علیه اوکراین صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به تقل از ایرنا از رویترز، به گفته وزیر دارایی کانادا، این کشور واردات آلومینیوم و فولاد روسیه را ممنوع کرد که با هدف کاهش توانایی مالی مسکو در جنگ علیه اوکراین صورت گرفته است.

کریستیا فریلند وزیر دارایی کانادا در بیانیه‌ای گفت: اوکراین می‌تواند و باید در این جنگ پیروز شود. ما به انجام هر کاری در جهت قطع یا محدود کردن درآمدهای مورد استفاده برای تامین مالی حمله غیرقانونی و وحشیانه پوتین به اوکراین ادامه می‌دهیم.

بر اساس این بیانیه، این ممنوعیت واردات شامل محصولات فرآوری شده و خام می‌شود و بر واردات محصولاتی مانند ورق‌ و ظروف آلومینیومی و همچنین لوله‌های فولادی تاثیر می‌گذارد.

کانادا همراه با متحدان غربی خود تاکنون اقدامات متعدد هماهنگی را علیه روسیه در مورد تهاجم این کشور به اوکراین انجام داده است. اتاوا بیش از ۱۶۰۰ فرد و نهاد را به دلیل تهاجم تحریم کرده و افزون بر ۵ میلیارد دلار کانادا (۳.۶ میلیارد دلار) کمک مالی، نظامی و غیره به کی‌یف کرده است.

فریلند گفت: ما با اقدامی که امروز با آمریکا نیز هماهنگ کردیم، تضمین می‌کنیم که پوتین نمی‌تواند هزینه جنگ خود را با فروش آلومینیوم و فولاد در کانادا بپردازد.

روسیه اقدامات خود در اوکراین را عملیات نظامی ویژه برای مبارزه با آنچه که به عنوان تهدید امنیتی از سوی روابط اوکراین با غرب توصیف می‌کند، عنوان کرده است.

در همین راستا آمریکا ماه گذشته تعرفه ۲۰۰ درصدی بر آلومینیوم روسیه و محصولات مرتبط با آن را اعلام کرد که از روز جمعه اجرایی شد. آلومینیوم روسیه توسط شرکت روسال تولید می‌شود که حدود ۶ درصد از عرضه جهانی را تشکیل می‌دهد.

طبق اطلاعات رسمی، کانادا در سال ۲۰۲۱، ۴۵ میلیون دلار کانادا آلومینیوم و ۲۱۳ میلیون دلار کانادا محصولات فولادی از روسیه وارد کرده است.

انتهای خبر/ ف

کد خبر 3599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =