کد خبر 3700
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

پای گشت ارشاد به فولاد مبارکه باز شد

پای گشت ارشاد به فولاد مبارکه باز شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی‌ خان‌محمدی، مسئول قرارگاه گشت ارشاد مسئولان (گام) که به همراه جمعی از کارشناسان این حوزه از فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، گفت: خوشبختانه طی یک سال اخیر رقم خوردن اتفاقات بسیار خوبی را در شرکت فولاد مبارکه شاهد بوده‌ایم.

به گزارش آهن‌نیوز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی‌ خان‌محمدی، مسئول قرارگاه گشت ارشاد مسئولان (گام) که به همراه جمعی از کارشناسان این حوزه از فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: بسیار خوشحالم از اینکه امروز از یکی از بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی کشور بازدید می‌کنم. خوشبختانه طی یک سال اخیر رقم خوردن اتفاقات بسیار خوبی را در شرکت فولاد مبارکه شاهد بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه در حوزه تولید و تحقق شعار سال بسیار جدی و هدفمند اقدام کرده است، گفت: امروز کشور با جنگ اقتصادی مواجه است و یکی از جاهایی که دشمن بر آن تمرکز داشته و دارد، مجموعه فولاد مبارکه است. دشمن سعی کرده با تحریم‌ها و حملات سایبری به فولاد مبارکه و صنعت و اقتصاد کشور ضربه بزند و این نشان می‌دهد آن‌ها برای ضربه زدن به بنیان اقتصادی کشور ما با جدیت و برنامه‌ریزی وارد عمل شده‌اند.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی گفت: فولاد مبارکه در طرح‌های توسعه، تولید و تصفیه پساب‌های صنعتی و شهری و استفاده مجدد از آن‌ها در چرخه تولید با رویکرد استفاده بهینه از منابع آبی و همچنین در اجرای پروژه بسیار مهم انتقال آب اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رویکرد حاکم بر مدیریت فولاد مبارکه در زمینه‌های مختلف به کشور کمک خواهد کرد

وی با تأکید بر اینکه اجرای پروژه نورد گرم فولاد مبارکه نیز بسیار مهم و ارزشمند است و با بهره‌برداری از این پروژه اتفاقات بسیار خوبی برای کشور رقم خواهد خورد، ادامه داد: مجموعه اقدامات صورت‌گرفته در فولاد مبارکه و رویکرد حاکم بر مدیریت این شرکت در حوزه‌های مختلف به کشور کمک خواهد کرد و شرایط خوبی در زمینه توسعه اقتصادی فراهم خواهد کرد.

مسئول قرارگاه «گام» در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه در حوزه بومی‌سازی هم شاهد هستیم که فولاد مبارکه بسیاری از اقلام موردنیاز خود را از محل بومی‌سازی و مهندسی معکوس تجهیزات تأمین می‌کند و صنعت فولاد را از واردات بسیاری از تجهیزات بی‌نیاز کرده است.

به گفته مسئول قرارگاه «گام» خوشبختانه فولاد مبارکه در زمینه اشتغال‌زایی نیز اقدامات خوبی انجام داده و اتفاقات بسیار خوبی در منطقه و استان رقم زده؛ این در حالی است که فولاد مبارکه با اجرای سایر پروژه‌های توسعه خود می‌تواند نقش ارزنده‌تری در حوزه اشتغال‌زایی داشته باشد.

مبارکه جایی برای بازی سیاسی یا رسانه‌ای نیست

حجت‌الاسلام خان‌محمدی بیان اینکه در چنین شرایطی طبیعی است که از سوی دشمن برای چنین شرکت‌هایی فضاسازی ایجاد شود، اظهار کرد: قطعاً باید روحیه مقابله با چنین شرایطی فراهم باشد؛ این در حالی است که معتقدیم اگر جایی فساد هست، باید فسادستیزی هم باشد؛ بنابراین افرادی که می‌خواهند در چنین موضوعاتی موضع‌گیری کنند، باید دقت کافی داشته باشند مجموعه‌های تولیدی مانند فولاد مبارکه جایی نیست که هرکس درباره آن بازی سیاسی یا رسانه‌ای به راه اندازد و تأسف‌بارتر اینکه این مباحث روی زمین بماند. به‌یقین بازی کردن با افکار عمومی کار غلطی است.

از مسئولین می‌خواهیم به فولاد مبارکه توجه جدی داشته باشند

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در حوزه مطالبه‌گری بارها فرموده‌اند که اگر در مجموعه‌ای شُبهه وجود دارد باید شُبهه‌ها در مجموعه‌های ذی‌ربط و مبادی رسمی مورد بررسی قرار گیرد و پس از رسیدگی کامل و دقیق به‌طور شفاف به مردم اطلاع‌رسانی شود؛ بنابراین به‌خصوص درباره مجموعه‌هایی مانند فولاد مبارکه باید دقت عمل کافی صورت گیرد. از مسئولین می‌خواهیم به فولاد مبارکه توجه جدی داشته باشند. فولاد مبارکه رویکرد خود را حفظ کرده و در جنگ تمام‌عیار اقتصادی توانسته رشد کند، ولی آماج ترکش‌های زیادی قرار گرفته است.

مسئول قرارگاه «گام» خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شرایط فعلی کشور مدیرعامل فولاد مبارکه با روحیه جهادی توانسته است در سال 1401 به‌ دور از هرگونه درگیری با فضای رسانه‌ای و ورود بی‌مورد به حاشیه‌ها، اهداف شرکت در تولید و محصولات کیفی را به‌خوبی محقق سازد. همان‌گونه که مشخص است در فولاد مبارکه کار جهادی و اتفاقات بسیار خوب و مؤثری رخ داده است و ما در این بازدید این دستاوردها را از نزدیک مشاهده کردیم و با استفاده از این فرصت به همه کارکنان این مجموعه خداقوت می‌گوییم.

بزرگ‌ترین منکر در حوزه اقتصادی، تضعیف و ایجاد مانع در مجموعه‌های اقتصادی بزرگ است

وی با تأکید بر اینکه امروز همه ما باید در هر جایگاهی که هستیم به توسعه کشور کمک کنیم، ادامه داد: در واقع امروز بزرگ‌ترین معروف در حوزه اقتصاد این است که به معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را پیاده‌سازی کنیم، توان تولید داخل را افزایش دهیم و موضوعات دانش‌بنیان را در کشور تقویت کنیم. بزرگ‌ترین منکر هم در حوزه اقتصادی تضعیف و ایجاد مانع در مجموعه‌های اقتصادی بزرگ است.

انتهای پیام/

کد خبر 3700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =