کد خبر 3702
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

فولاد سفید دشت اولین "ذوب" را تولید کرد

فولاد سفید دشت اولین "ذوب" را تولید کرد

محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: با تحقق اجرای موفقیت آمیز عملیات نخستین ذوب در کوره قوس الکتریکی ، شرکت فولاد سفیددشت به عنوان نخستین طرح فولاد استانی در باشگاه فولادسازان جای گرفت.

به گزارش آهن‌نیوز؛ محمد آقاجانلو گفت: پس از اجرای عملیات نخستین قوس در اوایل بهمن ماه سال جاری، ذوب‌گیری از کوره EAF در تاریخ ۲۵ اسفند دومین گام موثر فولاد سفید دشت در راستای تکمیل خط تولید خود بوده است.

به گفته وی طرح فولاد سفید دشت با راه اندازی واحد احیاء مستقیم در آبانماه سال ۱۳۹۵، پیشگام طرح‌های فولاد استانی بوده است که حفظ این جایگاه در زمینه راه اندازی واحد ذوب و ریخته گری نشان از عزم جدی این واحد فولادی در راستای ارتقای جایگاه خود در جمع فولادسازان کشور دارد.

گام بلند «سفیددشت» برای افزایشی تولید فولاداز سوی دیگر محمود ارباب زاده مدیرعامل فولاد سفیددشت گفت: نخستین عملیات ذوب در فولادسفیددشت با حمایت فولادمبارکه، شرکت ملی فولاد ایران و ایمیدرو با همت و تلاش کارکنان، مشاوران و پیمانکاران داخلی، پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت و در ساعت ۴:۳۰ بامداد بیست‌وپنجمین روز اسفندماه سال ۱۴۰۱، نخستین ذوب در کوره قوس الکتریکی این واحد با موفقیت به دست آمد تا گام بلندی برای افزایش ظرفیت فولاد خام در گروه فولاد مبارکه و صنعت فولاد کشور برداشته شده باشد.

وی در ادامه افزود: واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت شامل یک کوره ۱۷۰ تنی قوس الکتریکی با قابلیت تخلیه ۱۴۰ تن ذوب، یک کوره پاتیلی و یک ماشین ریخته‌گری تختال است که با اجرای عملیات نخستین ذوب، امید می‌رود تا نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری این واحد دست یابیم.

ارباب‌زاده تصریح کرد: اولین ذوب این شرکت با برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط ارکان پروژه و تیم راه‌اندازی با استفاده از دو سبد قراضه و آهن اسفنجی و اضافه کردن آهک و کک به وزن حدود ۹۰ تن شارژ کوره حاصل شد و ذوب حاصله با نمونه‌گیری و اندازه‌گیری دما در پاتیل مذاب تخلیه شد.

انتهای پیام/

کد خبر 3702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =