کد خبر 3741
۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶

رشد تولید در بحبوحه چالش انرژی در فولاد سنگان

رشد تولید در بحبوحه چالش انرژی در فولاد سنگان

شرکت فولاد سنگان در طول ۱۲ ماه سال ۱۴۰۱ با احتساب ۱۲۰ روز توقف ناشی از قطع برق و گاز که بیش از ۳۵ درصد زمان و ظرفیت تولید است، تولید گندله را به بیش از ۴ میلیون تن رساند و رکورد تولید سالانه جدید را ثبت کرد. 

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سنگان، این شرکت با ظرفیت تولید بالغ بر ۱۰ میلیون تن گندله و کنسانتره در سال می‌باشد که در طول ۱۲ ماه سال ۱۴۰۱ با احتساب ۱۲۰ روز توقف ناشی از قطع برق و گاز که بیش از ۳۵ درصد زمان و ظرفیت تولید است، تولید گندله کارخانه به بیش از ۴ میلیون تن رسید و رکورد تولید سالانه جدید را به ثبت رساند. 

فولاد سنگان موفق به رکوردشکنی در تولید روزانه گندله برابر بیش از ۲۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ شد. همچنین رکورد تولید ماهانه گندله سازی شرکت در سال گذشته به بیش از ۵۸۰ هزار تن رسید. 

میزان حمل محصول گندله این شرکت در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

رکورد تولید ماهانه کنسانتره شرکت در سال ۱۴۰۱ شکسته نیز شد و به ۳۶۰ هزار تن در ماه رسید. همچنین رکورد تولید روزانه کنسانتره با ۱۸ هزار ۸۰۰ تن در ۱۴۰۱ به ثبت رسید.

میزان تولید کنسانتره در سال ۱۴۰۱ توسط مجموعه فولاد سنگان بیش از ۳ میلیون تن بود که نسبت به سال گذشته ۱۰۴ درصد رشد داشته است. 

در حالی که طراحی کارخانه فولاد سنگان تولید پنج میلیون تن گندله برای ۳۲۰ روز در سال برنامه‌ریزی شده، محدودیت‌های ۱۲۰ روزه ناشی از قطعی گاز و برق در سال ۱۴۰۱ سبب شد تا بیش از یک‌سوم زمان تولید شرکت از دست برود که عدم نفع روزانه ۳۰ میلیارد تومانی به همراه داشته است.

فولاد سنگان با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون تن، نقشی موثر و راهبردی در تامین پایدار مواد موردنیاز عظیم‌ترین فولادساز خاورمیانه؛ «فولاد مبارکه» دارد.

انتهای خبر/ ف

کد خبر 3741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =