کد خبر 3919
۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲

میزان تولید کارخانه گندله‌سازی در سال جاری افزایش می‌یابد

میزان تولید کارخانه گندله‌سازی در سال جاری افزایش می‌یابد

طبق برنامه ریزی های انجام شده، میزان تولید در کارخانه گندله سازی از ۳.۱ میلیون تن در سال گذشته به ۴ میلیون تن در سال جاری افزایش می یابد.

به گزارش آهن‌نیوز به نقل از مهر؛ امیر معینی، معاون تولید شرکت سنگ آهن مرکزی با اعلام این خبر اظهار کرد: معاونت تولید، با تحلیل شرایط و بررسی مشکلات موجود در سال گذشته، برنامه‌های عملیاتی را تدوین کرده و قرار بر این است که با وجود محدودیت منابع خوراک، میزان تولید در کارخانه فرآوری نسبت به سال گذشته کاهش نیابد و در کارخانه گندله سازی نیز میزان تولید از ۳.۱ میلیون تن در سال ۱۴۰۱ به ۴ میلیون تن در سال ۱۴۰۲ افزایش یابد.

وی در تشریح مشکلات کارخانه گندله سازی، قطعی برق، خرابی زنجیر تراولینگ گریت و ریزش نسوز کوره را از مهمترین دلایل توقف فعالیت کارخانه گندله دانست و گفت: برای رفع مشکلات کارخانه، اقدامات لازم انجام شده است.

معینی اضافه کرد: متأسفانه ناپایداری برق در سال ۱۴۰۰ منجر به خرابی زنجیر تراولینگ گریت و ریزش نسوز کوره شد که این عوامل شوک حرارتی را به دنبال داشت و توقفات متعدد در این سال را رقم زد.

وی افزود: در سال گذشته نیز به غیر از محدودیت مصرف برق که با تدبیر مدیریت شرکت، برنامه احداث نیروگاه اختصاصی در برنامه قرار گرفته است، خرابی زنجیر تراولینگ گریت، ریزش نسوز کوره و به شکل محدودتر خرابی تجهیزات HPGR، نوارRB و برخی نوار نقاله‌ها علل خاموشی‌ها بوده است.

معینی با تاکید بر اینکه زنجیر تراولینگ و نسوز کوره باید بصورت کامل تعویض شود اضافه کرد: اگر قطعات به موقع تأمین شوند به طور حتم کارخانه گندله مطابق برنامه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به یکپارچه شدن مدیریت در کارخانجات فرآوری و گندله گفت: آبان ماه سال گذشته همزمان با یکپارچه شدن مدیریت در کارخانجات فرآوری و گندله سازی پارامترهای کنسانتره تحت کنترل بیشتری قرار گرفت و میزان FeO (اکسید آهن)کنترل و نرخ تولید افزایش یافت تا با این افزایش تولید استهلاک زنجیر تراولینگ گریت تا حدودی کنترل شود.

وی اضافه کرد: البته خرابی‌های حاد و مزمن کارخانه گندله نیز مورد بررسی قرار گرفت تا اقدامات لازم برای برنامه ریزی جامع انجام شود.

معینی گفت: پیاده سازی سیستم نت کنشی برای پیش بینی کنترل خرابی تجهیزات مانند RCM. ، پیاده سازی سیستم نت بهره ور جامع برای ایجاد شرایط پایدار تجهیزات و آنالیز خرابی روزانه، ایجاد نظام مدیریت و برنامه ریزی سفارشات قطعات یدکی برای حل مشکل کمبود قطعات با همکاری واحد بازرگانی، بررسی مشکلات مزمن تجهیزات و تعیین راهکارهای حل این مشکلات روی تجهیزاتی مانند HPGR، نوار RB، کمپرسورها، درایر، ویبریتینگ فیدرها و … از جمله اقداماتی است که انجام شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 3919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =