کد خبر 4065
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰

ظرفیت تولیدی فولاد گل‌گهر به سه میلیون تن می‌رسد

ظرفیت تولیدی فولاد گل‌گهر به سه میلیون تن می‌رسد

به گفته مدیر امور مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در صورت بهره برداری از پروژه احداث کارخانه فولادسازی، ظرفیت تولیدی بالغ بر سه میلیون تن می‌رسد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ مدیر امور مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: شرکت توسعه آهن نقش‌آفرین مؤثری در صنعت فولاد کشور به حساب می‌آید، اگرچه این شرکت در حال حاضر تنها در تولید آهن‌اسفنجی فعالیت دارد، اما در نقشه راه استراتژی آن، آرمان تولید ۶ میلیون تن آهن‌اسفنجی، ۵ میلیون تن فولاد، ۳ میلیون تن ورق و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات نهایی با ارزش افزوده بالا دیده می‌شود که از نگاه ویژه این شرکت به رویکرد توسعه سبد محصول حکایت دارد.

رضا روح الامینی در ادامه اظهار داشت : تردیدی نیست که فعالیت های توسعه محور و ارزشمند این شرکت در زنجیره فولاد، نقش بسزایی در ارتقای جایگاه این شرکت و تسهیل تحقق چشم‌ انداز تعیین‌شده برای صنعت فولاد کشور در سال ۱۴۰۴ ایفا می‌کند.

روح الامینی با اشاره به اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر بزرگترین عرضه‌کننده آهن‌ اسفنجی در کشور به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: رویکرد توسعه سبد محصول از اهداف استراتژیک بخش تحقیق و توسعه در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر محسوب می‌شود؛ این شرکت گام‌های بلندی از جمله پروژه احداث کارخانه مگامدول طوبی می‌توان اشاره کرد که با ایجاد ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۵۰ هزار تنی این کارخانه، به ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی فعلی آهن اسفنجی این شرکت افزوده شود. همچنین پروژه احداث کارخانه فولادسازی در صورت بهره‌برداری، ظرفیت تولیدی بالغ بر سه میلیون تن ارائه خواهد کرد.

روح الامینی گفت: پروژه فولادسازی با هدف تولید محصولاتی منحصر به‌ فرد و استاندارد که در حال حاضر در کشور تولید نمی‌شوند در حال انجام است. این پروژه در نوع خود اقدام بسیار خلاقانه‌ای برای این شرکت محسوب می‌شود که باعث کاهش واردات ورق های یاد شده، جلوگیری از خروج ارز از کشور، اشتغال‌زایی و حتی ارزآوری برای کشور را فراهم خواهد کرد.

مدیر امور مهندسی شرکت توسعه با اشاره به انتخاب شرکت توسعه به عنوان شرکت برگزیده و پیشرو در توسعه فناوری در سال ۱۴۰۱ اذعان داشت: تولید محصولات باکیفیت، بخشی از اهداف استراتژیک و ارزش‌های شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/

کد خبر 4065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =