کد خبر 4253
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶

متهمان پرونده قاچاق ماشین آلات معدنی به پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان محکوم شدند

متهمان پرونده قاچاق ماشین آلات معدنی به پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان محکوم شدند

رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور رأی قطعی پرونده کلان قاچاق ماشین آلات معدنی و دامپتراک‌ها در بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

به گزارش آهن‌نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به پرونده مهم و کلان قاچاق ماشین آلات معدنی و دامپتراک‌ها، اظهار کرد: رأی قطعی این پرونده کلان در شعبه تعزیرات حکومتی بندرعباس صادر شده است و با توجه به آن، متهمین به پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده‌اند.

قهرمانی افزود: ۱۶ دستگاه دامپتراک و ماشین آلات معدنی قاچاق مکشوفه نیز ضبط شده‌اند که به عنوان کالای قاچاق در مزایده‌ای از طریق سازمان اموال تملیکی به فروش خواهند رسید.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام تعزیرات حکومتی استان برای رسیدگی سریع و قاطع به این پرونده قاچاق کلان، بر نقش خطیر سازمان تعزیرات حکومتی به منظور نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی و رشد تولید ملی، مبارزه با قاچاق و مهار تورم تأکید کرد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید، تصریح کرد: با رسیدگی سریع و قاطع به تخلفات، تقویت نظارت‌ها و مبارزه با قاچاق، می‌توان ضمن مهار تورم، جهش خوبی را در عرصه تولید شاهد بود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام این مطلب که مقابله با قاچاق؛ ترجمان اراده مسئولین برای دستیابی به رشد تولید است، اظهار داشت: عزم خود را جهت مقابله با قاچاق، جزم کرده ایم و پرونده‌های این بخش هم در شعب دادگستری و هم شعب تعزیرات از بدو تشکیل تا صدور حکم مورد نظارت دبیرخانه ستاد پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و مدیریت ارشد دستگاه قضایی استان قرار خواهند داشت.

انتهای پیام/

کد خبر 4253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =