کد خبر 4395
۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱

کاهش نرخ محصولات فولادی نوردشده در ایالات متحده

کاهش نرخ محصولات فولادی نوردشده در ایالات متحده

به نقل از چندین منبع خبری در سه ماهه اول سال 2023، قیمت ورق فولادی در ایالات متحده در میان انتظار رکود اقتصادی و اشباع بازار از این محصول افزایش یافت. با این حال بررسی ها نشان می دهد اقتصاد در آغاز سال 2023 ثابت مانده است؛ علاوه بر این، کمبود عرضه با سطوح پایین واردات نیز در ایالات متحده وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز؛ با توجه به داده های منتشر شده، قیمت محصولات فولادی نوردشده در ایالات متحده پس از افزایش در سه ماهه اول سال 2023، کاهش داشته است. به گزارش آرتان پرس، آقای Michael Cowden ناظر مجله خبری اعلام کرد قیمت ورق فولادی در ایالات متحده پس از جهش در اوایل سال جاری در حال کاهش است. بررسی ها نشان می دهد روندی که در سطح کارخانه ها برای قیمت ورق فولادی در ایالات متحده مشاهده شد در حال حاضر به مراکز خدماتی نیز کشیده شده است. باید توجه داشت که مراکز خدماتی در حال حاضر به دنبال کاهش موجودی هستند. تحلیلگران بازار در روز جمعه (19 مه) گزارش دادند بر اساس نظرسنجی انجام شده از فعالان بازار، مراکز خدماتی روز به روز در حال کاهش قیمت ها هستند و تعداد افرادی که این اقدام را انجام می دهند نسبت به پایان آوریل 2023 افزایش چشمگیری داشته است. بررسی ها نشان می دهد حمله روسیه به اوکراین در سال 2022 با افزایش قیمت در مراکز خدماتی همراه شد.

به نقل از چندین منبع خبری در سه ماهه اول سال 2023، قیمت ورق فولادی در ایالات متحده در میان انتظار رکود اقتصادی و اشباع بازار از این محصول افزایش یافت. با این حال بررسی ها نشان می دهد اقتصاد در آغاز سال 2023 ثابت مانده است؛ علاوه بر این، کمبود عرضه با سطوح پایین واردات نیز در ایالات متحده وجود دارد. باید توجه داشت که بازار ایالات متحده همچنین تحت تاثیر افزایش آهسته ظرفیت جدید و تعطیلی تولید در شرکت AHMSA قرار دارد که بزرگ ترین کارخانه فولاد یکپارچه در مکزیک است.در این میان فعالان بازار در روز جمعه (19 مه) گزارش دادند ترس از رکود اقتصادی در نیمه دوم سال 2023 ادامه دارد، اما برخی از تولیدکنندگان همچنان به آرامی به افزایش ظرفیت خود ادامه می دهند. در عین حال باید توجه داشت که قیمت های وارداتی برای عرضه تابستانی به ایالات متحده به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت های داخلی فعلی است. به ویژه، در ماه مه 2023، قیمت ورق گرم آمریکا تقریبا 1/1هزار دلار در هر تن است، در حالی که قیمت واردات از آسیا با احتساب تعرفه گمرکی، تقریبا 750دلار در هر تن گزارش شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

انتهای پیام/

کد خبر 4395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =