کد خبر 4479
۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲

چادرملو عملیات انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع شهرستان اردکان را آغاز کرد

چادرملو عملیات انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع شهرستان اردکان را آغاز کرد

عملیات انتقال آب شیرین سازی شده خلیج فارس به شهرستان اردکان توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی مراسمی با حضور استاندار،نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه اردکان ، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره چادرملو آغاز شد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ در این مراسم  طاهرزاده مدیرعامل این شرکت گفت: آب شیرین‌سازی شده خلیج فارس که قبلاً با طی کردن مسیر حدود ۸۰۰ کیلومتری از بندرعباس به مجتمع صنعتی اردکان منتقل شده است هم‌اکنون با اجرا و لوله‌گذاری حدود ۳۴ کیلومتر خط جدید با پیش‌بینی اولیه قطر حدود ۸۰۰ تا ۵۰۰ میلیمتر و با حجم ۳۰۰ لیتر بر ثانیه و قابل افزایش تا ۶۰۰ لیتر بر ثانیه از مخزن مجتمع صنعتی چادرملو به صنایع شهرستان اردکان تخصیص می‌یابد که با این اقدام بخش قابل توجهی از آب فعلی تخصیص داده شده به صنایع اردکان، جهت استفاده اب شرب قابل بهره برداری خواهد بود .

وی افزود برای اجرای این طرح مهم در شهرستان اردکان حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است و طبق برنامه برآورد می‌گردد ظرف حدود  ۶ ماه پس از انتخاب پیمانکار آماده بهره‌برداری گردد.                    

بر اساس همین گزارش دکتر فاطمی استاندار یزد نیز در سخنانی با بی نظیر توصیف کردن اقدامات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ارائه خدمات توسعه بخش در شهرستان اردکان و استان یزد از  مدیران این شرکت به پاس اقدامات منحصر به فرد در ایفای مسئولیت اجتماعی خود تجلیل کرد و افزود: از آنجا که استان یزد و به ویژه شهر ستان اردکان مشکلات عدیده ای در زمینه آب شرب دارد این اقدام چادرملو و تأمین اعتبار بخش قابل توجهی از طرح خط پدافندی برای ۷۰۰ هزار نفر از شهروندان یزد که تامین کننده آب پایدار است، خدمت بزرگی برای مردم محسوب می گردد و قدردان آن هستیم.                                                   

دشتی نماینده مردم اردکان هم ضمن تقدیر از مدیر عامل و هیات مدیره چادرملو، این اقدام ارزشمند را ستود و آن را مبارک توصیف کرد.                                         

صلاحی رئیس هیات مدیره چادرملو نیز وجود این شرکت در استان یزد و شهرستان اردکان را منشاء خیر و برکت دانست و تأکید کرد سایر صنایع و معادن استان هم موظف هستند متناسب با وزن و جایگاه خود به مسئولیت‌های اجتماعی در جهت توسعه و آبادانی منطقه همت گمارند.

انتهای پیام/

کد خبر 4479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =