کد خبر 4609
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶

معادن کشف شده به سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت واگذار می‌شود

معادن کشف شده به سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت واگذار می‌شود

معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو تأکید کرد: هیچ گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

به گزارش آهن نیوز؛ حسام مقدمعلی، معاون طرح‌های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با حضور در برنامه «میز اقتصاد» شبکه خبر که رضا جدیدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و کوروش شعبانی رئیس کمیته اکتشافات خانه معدن ایران، حضور داشتند، تأکید کرد: بر اساس قانون معادن هر شخص حقیقی یا حقوقی مجاز به فعالیت در حوزه اکتشاف معادن در سراسر کشور است و بنابراین هیچ گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

مقدمعلی به پتانسیل های معدنی کشور اشاره کرد و گفت: تا زمانی که این ظرفیت ها بالفعل نشود نمی توان شاهد اثرات ملموس آن در زندگی مردم بود.

وی با اشاره به ریسک بالا و نیاز به ارقام بالای سرمایه گذاری به عنوان مهمترین مشکلات اکتشاف در فازهای شناسایی و پی جویی افزود: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای پس از اکتشاف معادن آنها را از طریق مزایده جذب سرمایه گذار به فعالان دارای صلاحیت در بخش معدن و صنایع معدنی واگذار می کند.

معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: طی تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و ایمیدرو، پس از شناسایی اندیس های دارای پتانسیل با ارزش توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی, ایمیدرو اکتشافات فاز عمومی و تفصیلی را انجام داده و در صورت قابل اتکا بودن، از طریق مزایده به فعالان بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گفته وی، در حال حاضر  در استان های خراسان جنوبی, مرکزی، آذربایجان غربی ، اصفهان و قم فعالیت ها در حال انجام است و همزمان و به صورت پیوسته مزایده های واگذاری از طریق سازمان صمت این استانها برگزار می شود.وی همچنین بر اهمیت صلاحیت مالی و فنی شرکت کنندگان در مزایده تاکید کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 4609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =