کد خبر 4956
۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

زیان سنگین به فولاد اکسین خوزستان در پی قطعی برق

زیان سنگین به فولاد اکسین خوزستان در پی قطعی برق

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: محدودیت‌های برقی منجر به عدم تحقق بودجه سالانه و کاهش تناژ تولید و ارسال ورق‌های مورد نیاز اجرای پروژه‌های ملی خواهد شد.

به گزارش آهن نیوز؛ علی محمدی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین، در خصوص محدودیت‌های برقی در فصل تابستان و اثرات آن بر تولید ورق‌های فولادی، اظهارکرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان در راستای نیاز صنایع عظیم کشور به منظور تولید انواع ورق‌های فولادی با استحکام بالا تا عرض چهار و نیم متر جهت مصارف گوناگون مانند لوله‌های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و ذخیره میعانات نفت، گاز و پتروشیمی، دیگ های بخار صنعتی و نیروگاهی، صنایع کشتی سازی و سازه های خاص ساختمانی با خواص مکانیکی متنوع در سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید.

وی گفت: در همین راستا از سال‌های گذشته تاکنون این شرکت با تولید انبوه ورق‌های فولادی API علاوه بر تحقق رسالت خود و بی‌نیازی کشور به این محصولات توانسته نقش مهمی در اجرای پروژه‌های ملی ایفا کند.

محمدی افزود: از آنجایی‌که فولاد اکسین خوزستان جزو ۱۰ شرکت برتر تولیدات ورق‌های فولادی خاص در جهان است و محصولات تولیدی این شرکت محصولات خاص در حوزه نفت و گاز است  و اجرای پروژه‌های این صنعت در چرخه اقتصاد کشور جایگاه ویژه ای دارد، لذا باید تولید و ارسال ورق های مورد نیاز این صنایع در زمان مقرر انجام شود تا خللی در روند پروژه‌های ملی ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: این شرکت به واسطه تولیدات خود نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های ظالمانه داشته و به عنوان خط مقدم در صنعت فولاد کشور، نیاز بسیاری از صنایع از جمله نفت و گاز را برطرف کرده است.

علی‌ محمدی در ادامه تاکید کرد: حال با توجه به محدودیت‌های برقی کلیه تلاش‌ها و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه تحت‌الشعاع قرار گرفته و به رغم اینکه میزان برق مورد نیاز این مجموعه ۱۳مگاوات بوده، این محدودیت‌ها بدون در نظر گرفتن مواردی نظیر استراتژیک بودن محصولات تولیدی و تعهدات انجام پروژه‌های ملی، پیوستگی خط تولید این شرکت را به شدت تحت‌الشعاع قرار داده است.

وی در ادامه یادآور شد: مصرف برق فولاد اکسین فقط ۱۳مگاوات بوده که در مقایسه با مصارف سایر شرکت‌های فولادی قابل مقایسه نیست، همچنین دیگر شرکت‌های فولادی از خطوط تولید بسیار زیادی بهره‌برداری می‌کند و با توقف یک یا چند بخش هیچ گونه خللی در روند این شرکت‌ها ایجاد نمی‌شود که در مقایسه با فولاد اکسین خوزستان که یک محصول خاص تولید می‌کند منجر به توقف کامل خط تولید این شرکت می‌شود.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه محصول تولیدی این شرکت از صنایع میان دستی بوده، توقف خط تولید منجر به مشکلاتی در شرکت‌های پایین دستی و توقف سایر پروژه‌ها خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخشی از سهام این شرکت (۶۰درصد) متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور بوده و ذی‌نفعان اصلی این وزارت جامعه بازنشستگان عزیز می‌باشد، کاهش تناژ تولید و عدم تحقق بودجه سالانه موجب ضرر و زیان بسیار زیاد بازنشستگان و سهامداران خواهد شد و از سوی دیگر با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی و کاهش درآمد پرسنل موجب سخت‌تر شدن شرایط اقتصادی و معیشتی کارگران عزیز و همچنین وارد آمدن فشار های روحی و روانی شدید کلیه پرسنل شاغل خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 4956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =