کد خبر 5010
۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۱

افشاگری شوکه‌کننده درباره کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

افشاگری شوکه‌کننده درباره کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

در یک افشاگری شوکه‌کننده، محققان شرکت امنیتی Trend Micro از ایجاد یک شبکه کلاهبرداری گسترده‌ توسط تیم Impulse خبر دادند که شامل بیش از ۱۰۰۰ وب‌سایت‌کلاهبرداری است.

به گزارش آهن نیوز؛ این وب‌سایت‌ها که بخشی از یک برنامه وابسته به نام «پروژه ایمپالس» هستند، علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را در سرتاسر جهان از طریق یک مکانیسم پیچیده کلاهبرداری فریب داده‌اند. این کلاهبرداری که به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۱ آغاز شده، به دلیل شبکه گسترده و پیچیده آن، چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

در واقع، علی‌رغم اینکه قبلاً مواردی به صورت فردی و جزئی گزارش شده، اما وسعت اصلی این کلاهبرداری پنهان مانده است.

روش عملیات کلاهبرداری نسبتاً ساده، اما فریبنده است. قربانیان بالقوه با وعده پاداش‌های ارزهای دیجیتال وسوسه می‌شوند.

با این حال، برای دریافت این پاداش‌ها، قربانیان باید ابتدا یک سپرده «کوچک» برای فعال کردن حساب‌های خود انجام دهند. متأسفانه کسانی که پول می‌دهند، هرگز در ازای آن چیزی دریافت نمی‌کنند.

در این میان، تیم Impulse با ساختن یک وب‌سایت ضد کلاهبرداری تقلبی، عملاً خود را در پوششی از اعتماد عمومی، پنهان کرده و به این ترتیب، قربانیان بیشتری را در دام فریب خود گرفتار کرده است.

علی‌رغم ماهیت توزیع شده عملیات کلاهبرداری این مجموعه، محققان توانستند نقاط مشترک بین وب‌سایت‌ها را از طریق یک پایگاه داده مشترک به هم متصل کنند و رابطه میان آن‌ها را دریابند.

طبق گزارش‌ها، هنگامی که قربانی، یک حساب کاربری در یکی از این سایت ایجاد می‌کند، جزئیات ورود به سیستم در کل شبکه کار می‌کند.

به گزارش یک کانال عمومی تلگرامی که تراکنش‌های جعلی را ثبت می‌کند، قربانیان، مبلغ حیرت‌آور بیش از ۵ میلیون دلار را از طریق این کلاهبرداری از دست داده‌اند.

اگرچه گمان‌هایی وجود دارد که تیم Impulse با دست‌کاری ربات‌ها به طور مصنوعی، تعداد تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد تا تعداد بیشتری از شرکت‌های وابسته را جذب کند. در هر صورت، ماهیت کلاهبرداری این عملیات، غیر قابل انکار است.

انتهای پیام/

کد خبر 5010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =