کد خبر 5076
۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵

۸۰ درصد صادرات لرستان به نام ۶ استان دیگر انجام می‌شود

۸۰ درصد صادرات لرستان به نام ۶ استان دیگر انجام می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ساختار صادرات در این استان نامتقارن بوده به طوری که ۸۰ درصد صادرات محصولات تولیدی از طریق گمرک ۶ استان دیگر انجام می‌شود.

به گزارش آهن نیوز؛ بهمن جعفری روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی لرستان افزود: از این پس ارائه هرگونه خدمات به واحد های صادراتی، معرفی به بانک و حتی انتخاب صادرکنندگان برتر استان مشروط به استفاده از گمرکات استان خواهد بود.

وی اظهار کرد: لازمه بهره‌مندی واحدهای تولیدی از حمایت‌ها و مشوق‌هایی همچون ثبت سفارش‌ها، صادرات از طریق گمرک استان است و در مورد ورود ماشین آلات و ثبت سفارش هم محدودیت هایی ایجاد خواهد شد بنابراین ثبت سفارش ورود ماشین آلات و تجهیزات برای واحدهای تولیدی استان، به صادرات از طریق گمرک لرستان منوط شده است.

رییس سازمان صمت لرستان ، احیای کمیسیون ها تخصصی اتاق بازرگانی، ایجاد شرکت مدیریت صادرات با هدف حمایت از شرکت های فنی ، مهندسی و خرد و کوچک، استفاده از ظرفیت موافقت نامه اوراسیا و تعرفه صفر ۷۰۰ قلم کالا، تکمیل زیرساخت های پایانه صادراتی و حضور درنمایشگاه های خارح از کشور را در راستای ارتقای صادرات استان پیشنهاد داد.

جعفری گفت: صادرات لرستان در سال گذشته نسبت به ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است که دلیل عمده آن کاهش تولیدات پتروشیمی می باشد چراکه فعالیت آن در سال گذشته یک ماه متوقف و محدودیت های مصرف برق نیز برای این واحد اعمال شد.

سال گذشته حدود ۲۹۴ میلیون دلار محصولات لرستان صادر شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ 

کد خبر 5076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =