کد خبر 522
۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲

تأمین برق فولادسازان 77 درصد بیشتر از سال گذشته

تأمین برق فولادسازان 77 درصد بیشتر از سال گذشته

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: اکنون تأمین برق روزانه فولادسازان در محدوده سه‌هزار و ۱۰۰ مگاوات ساعت بوده که نسبت به سال قبل ۷۷ درصد بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، امیر صباغ، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: به نظر می‌رسد مدیریت تأمین برق صنایع فولاد، مس، آلومینیم و سایر فلزات در سال جاری از طریق کارگروه مشترک وزارتخانه‌های صمت و نیرو موجب مدیریت بهتر تامین برق صنایع فولاد، سیمان و فلزات شده باشد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: اکنون تامین برق روزانه فولادسازان در محدوده سه‌هزار و ۱۰۰ مگاوات ساعت بوده که نسبت به سال قبل ۷۷ درصد بیشتر است.

صباغ خاطرنشان‌ کرد: این موضوع به معنی تولید بیشتر فولاد در فصل تابستان امسال است و لزوم تحریک صادرات را با توجه به رکود بازار داخلی به دولت گوشزد می‌کند.

وی ادامه‌ داد: همچنین مصرف برق در حوزه‌های آلومینیوم، روی و مس در محدوده یک‌هزار و ۲۰۰ مگاوات ساعت است که حدود ۲۰ درصد بیشتر از سال قبل بوده و خبر خوبی برای تولیدکنندگان این حوزه است.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در ادامه به رشد ۴.۱ درصدی مصرف برق تولیدکنندگان سیمان کشور در چهار ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: در حوزه سیمان شاهد بهبود تامین برق واحدهای سیمانی کشور نسبت به سال قبل هستیم که خبر خوبی برای واحدهای تولیدی این حوزه است.

وی بیان‌داشت: طبق آخرین آمار، تامین برق روزانه فعلی صنایع سیمان در محدوده ۸۰۰ مگاوات ساعت است که رشد ۳۳ درصدی نسبت به سال قبل داشته و به معنی بهبود عملکرد تولید و عرضه سیمان به بازار است.

صباغ یادآوری‌ کرد: سیمان از گروه صنایعی است که بر اساس سیاست کمیته مشترک تامین برق وزارت صمت و وزارت نیرو از اولویت تامین برق در فصل تابستان برخوردار است.

وی ادامه‌داد: وضعیت تولید و عرضه سیمان در هفته‌های اخیر بهبود قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال قبل داشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =