کد خبر 5223
۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳

اعتراض تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور به انتخاب رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران

اعتراض تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور به انتخاب رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان از دانشگاه های مختلف کشور در نامه هایی جداگانه از وزرای اطلاعات و صمت خواسته اند که نگذارند منافع مردم و تولیدکنندگان زحمت‌کش ایران پایمال یک اقلیت حاشیه دار سیاسی- اقتصادی در اتاق بازرگانی شود.

به گزارش آهن نیوز؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و جمعی از دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان از دانشگاه های مختلف کشور در نامه هایی جداگانه از وزرای  اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت خواسته اند که نگذارند منافع مردم و تولیدکنندگان زحمت‌کش ایران پایمال یک اقلیت حاشیه دار سیاسی- اقتصادی در اتاق بازرگانی شود.

چگونه حامی اغتشاش‌گران رئیس اتاق بازرگانی می شود؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در نامه خود خطاب وزرای اطلاعات و صمت با اشاره به حواشی انتخابات دوره دهم اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و انتخاب حسین سلاح ورزی به عنوان رئیس اتاق ایران می نویسد: چگونه است شخصی که همین چند ماه اخیر هم‌صدا با ضد انقلاب به حمایت و تحریک آشوبگران و اغتشاش‌گران مشغول بوده به عنوان رئیس اتاق بازرگانی انتخاب می شود که در ده ها شورای مهم و بالادستی کشور عضو است و بسیاری از اسرار نظام در جنگ اقتصادی در این شوراها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

چگونه کسی می‌تواند عهده‌دار مسئولیتی باشد که وظیفه‌اش ایجاد مفاهمه بین حاکمیت و بخش خصوصی بر سر مسائل اساسی کشور است اما خود در قامت یک اپوزوسیون تمام عیار همین کشور ظاهر شده است؟! اساسا چگونه مسئولان ارشد تصمیم گیر می‌توانند به چنین شخصی که به صورت عیان، نه تنها به جایگاه کشور بلکه به هم قطاران خود در بخش خصوصی با مشارکت در آشوب و بی ثباتی ضربه زده، اعتماد کنند و دور یک میز با او بنشینند؟!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با تاکید بر اینکه این اولین بار نیست که چهره‌های حاشیه دار که اساسا اعتقادی به اصول اساسی نظام و استقلال کشور ندارند، در این نهاد به مسئولیت می‌رسند! ادامه نامه را اینگونه نوشته است: به نظر می‌رسد که انتخاب ایشان و اعضای هیئت رئیسه جدید یک حادثه نیست، بلکه در حال تبدیل شدن به یک رویه است! م

تاسفانه سال‌هاست که اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران به یک نهاد سیاسی و پناهگاه اقلیتی رانت جو و فرصت طلب تبدیل شده است! اتاق بازرگانی ایران، که به غلط آن‌را پارلمان بخش خصوصی می‌خوانند تنها نماینده بخش اندکی از خیل عظیم زحمتکشان عرصه تولید در کشور است که متاسفانه به یک لجنه سیاسی و محفلی برای لابی‌گری علیه منافع مردم و تولیدکنندگان تبدیل شده است!

دیرزمانی اتاق بازرگانی ایران پاتوق واردات‌چیان جناح راست سیاسی اقتصادی ایران بود و چند صباحی در دست خام فروشان نزدیک به اصلاح طلبان! و امروز در حال لغزیدن در دامن افراد ضد منافع ملی و پیشرفت کشور است!  شفاف باید گفت که اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران دروغی بیش نیست! چرا که این ترکیب نامانوس، نه اهالی واقعی تولید کشور هستند و نه دلسوز ایران!

اتاق بازرگانی گرفتار جریانی است که با قیم مآبی و انحصارطلبی در حال قبضه کردن همه کرسی های نمایندگی اقشار گسترده زحمت کش تولید کشور هستند که در جنگ اقتصادی دشمن، بار پیشرفت کشور را به دوش می کشند! بی تردید رفتارهای این جریان اندک نه تنها به سود تولید و تولیدکنندگان کشور نخواهد بود بلکه قطعا حاشیه سازی های آنها در این نهاد به ضرر کشور تمام خواهد شد.  

در ادامه این نامه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت آمده است: وقت آن رسیده است که شما به عنوان رئیس هیات عالی نظارت بر اتاق ایران، سازوکارهای فعالیت و همکاری این نهاد با حاکمیت را بازبینی کرده و قانون تشکیل اتاق بازرگانی را به گونه ای اصلاح کنید که اساسا افراد سیاسی و ضد منافع تولیدکنندگان نتوانند در این جایگاه حاضر شوند!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور همچنین از وزیر اطلاعات خواسته به وظیفه انقلابی و ذاتی خود در جنگ اقتصادی عمل کرده و بدون ملاحظه، منافع ملی کشور را در نظر گرفته و نگذارد که منافع ملی کشور و تولیدکنندگان زحمت کش این مرز و بوم، پایمال یک اقلیت اقتصادی سیاسی شده و نهاد مهم اتاق بازرگانی ایران به یک نهاد سیاسی و تریبون و محلی علیه منافع ملی کشور تبدیل شود.

دفاتر انجمن اسلامی سراسر کشور: انتخابات اتاق بازرگانی باطل شود

دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان از دانشگاه های مختلف کشور هم در نامه خود به سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت جایگاه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به عنوان یکی از ارکان مهم و پرظرفیت اقتصادی کشور تاکید کرده اند که این روزها با انتخاب حسین سلاح‌ورزی به‌عنوان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور، سیاست‌های اقتصادی مدنظر دولت زیر سؤال رفته و موجب نگرانی دلسوزان کشور شده است.

چرا که مواضع ایشان خصوصاً در رابطه با اغتشاشات سال گذشته، که دشمنان نظام اسلامی برای آسیب زدن به تمامیت ارضی کشورمان و درنهایت براندازی نظام اسلامی برنامه‌ریزی کرده بودند، بسیار اسفبار است.

این انتخاب از منظری دیگر، می‌تواند باعث آن شود راه‌هایی که سال‌ها به کمک جوانان انقلابی در جهت خنثی‌سازی و دور زدن تحریم‌ها در این شرایط اقتصادی به‌دست آمده است، توسط چنین افرادی شناسایی گردد و در اختیار دشمنان و ایادی آنها قرار گیرد و حرکت در جهت خنثی‌سازی تحریم‌ها در این نبرد سهمگین اقتصادی را سخت‌تر سازد.

در ادامه این نامه تاکید شده است: چگونه ممکن است شخصی که مواضعش در تقابل با نظام اسلامی است و نظراتی همسو با دشمنان ایران اسلامی دارد و خون شهدای امنیت جمهوری اسلامی را پایمال می‌کند، به راحتی به ارکان مهم اقتصادی راه و دسترسی یابد؟ چطور می‌توان امید داشت شخصی با چنین دیدگاه‌هایی در راستای حل چالش‌های اقتصادی کشورمان اقدام کند؟! باید توجه کرد مردم فهیم و غیوری که با حضورشان در میدان و بصیرتشان در عمل، جنگ ترکیبی دشمن را به نحو احسن شکست داده‌اند، قبول نخواهند کرد که چنین اشخاصی جایی در بدنه رسمی کشور داشته باشند و این امر نوعی بی احترامی به این مردم است.

شایسته نیست در پاسخ به فداکاری این ملت، اینچنین سهل انگارانه از کنار این گونه مسائل گذشت. بی‌شک چنین انتخابی خبر از ایجاد نفوذ فکری عظیم و گسترده در بدنه اقتصادی کشور می‌دهد که می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به نظام مقدس اسلامی وارد نماید و حتی تفکرات التقاطی را بر بدنه اقتصادی و فرهنگی کشور مسلط کند. کما اینکه بارها و بارها از حضور چنین افرادی و چنین جریاناتی آسیب‌های بسیاری دیده‌ایم و اینگونه کنش‌ها می‌تواند برای جبهه انقلاب پیامی خطرناک داشته باشد.

این انجمن‌های عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، در ادامه انتخاب حسین سلاح‌ورزی را محکوم و تاکید کردند: باور داریم با حضور چنین افرادی، ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مقطع کنونی که ملت درگیر نبرد سنگین اقتصادی هستند مورد تهدید قرار خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که جریانات ضدانقلاب نیز از چنین رویدادی شادمان گشته و آن را نشانه پیروزی قلمداد کند.

همچنین در آخر، نظر به اختیارات و وظایف سازمان حراست کل کشور (ذیل وزارت اطلاعات) خواستار ورود قانونی وزارت اطلاعات به این فرایند و ابطال انتخابات اتاق بازرگانی و رد صلاحیت ایشان متناسب با قوانین جمهوری اسلامی هستیم. باشد تا با چنین رویکردی دست دشمنان نظام اسلامی از بدنه اقتصادی کشورمان قطع شود.

اسامی دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان امضا کننده این نامه در ادامه آمده است:

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینای همدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیام نور اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون خرمشهر

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه قم‌(خواهران)

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی قم

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آبادان

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد ایذه

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اصفهان

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 5223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =