کد خبر 528
۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

سنگ‌آهن سقف قیمتیِ دو هفته اخیر را زد

سنگ‌آهن سقف قیمتیِ دو هفته اخیر را زد

قیمت سنگ‌آهن دالیان از پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود در ۲۰ جولای حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است اما عدم قطعیت وجود دارد که آیا دستاوردهای سنگ آهن می‌تواند پایدار بماند یا خیر؟

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، قیمت سنگ‌آهن در روز سه‌شنبه (۲۶ جولای) به بالاترین حد دو هفته‌ای رسید و این امیدواری‌ها را افزایش داد که بهبود حاشیه سود در کارخانه‌های فولاد چین و حمایت پکن از صنعت داخلی درگیر املاک و مستغلات، تقاضا برای ماده فولادسازی را افزایش دهد.

 پرمعامله‌ترین قرارداد آتی سنگ‌آهن برای تحویل در سپتامبر در بورس کالای دالیان چین پس از رسیدن به بالاترین میزان خود از ۱۱ جولای با ۷۴۹ یوان در اوایل جلسه، با ۵.۶ درصد افزایش به ۷۴۸.۵۰ یوان (۱۵۳.۵ دلار سنگ‌آهن) در هر تن، معاملات روزانه خود را ۵.۶ درصد افزایش داد.

پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه چین، تولیدکننده برتر فولاد، صندوق نجاتی به ارزش ۳۰۰ میلیارد یوان برای توسعه‌دهندگان دارایی که از بحران بدهی آسیب دیده‌اند، راه‌اندازی می‌کند و به دنبال بازگرداندن اعتماد به صنعت است، احساسات بهبود یافته است.

گمانه‌زنی‌ها همچنین افزایش یافت که کارخانه‌های فولاد چینی در حال آماده شدن برای راه‌اندازی مجدد برخی از کوره‌های بلند بیکار خود در هفته آینده هستند.

قیمت سنگ‌آهن دالیان از پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود در ۲۰ جولای حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است اما عدم قطعیت وجود دارد که آیا دستاوردهای سنگ‌آهن می‌تواند پایدار بماند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، به نظر می‌رسد کاهش معنی‌دار سیاست کووید صفر چین محتمل‌ترین راه برای ایجاد اعتماد به بخش املاک چین است. میلگرد فولادی ساختمانی در بورس آتی شانگهای ۰.۳ درصد افزایش یافت، در حالیکه کویل نورد گرم ۰.۵ درصد افزایش یافت. فولاد ضد زنگ ۰.۴ درصد اضافه شد و زغال‌سنگ کک در بورس دالیان یک درصد و کک ۰.۷ درصد افزایش یافت.

پایان پیام/ ف

کد خبر 528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =