کد خبر 5563
۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹

معوقات بازنشستگان فولاد در آینده نزدیک پرداخت می‌شود

معوقات بازنشستگان فولاد در آینده نزدیک پرداخت می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد بر عزم خود و اعضای هیات مدیره صندوق برای حل مشکلات بازنشستگان طبق ضوابط قانونی تاکید کرد.

به گزارش آهن نیوز؛ سید حجت کاظمی در نشست با روسای کانون‌ها و جمعی از بازنشستگان فولاد که با حضور اعضای هیئت مدیره صندوق برگزار شد، تصریح کرد: از ابتدای تصدی مسئولیت در صندوق بازنشستگی فولاد، مبنای کار خود را بر صداقت و شفافیت با بازنشستگان عزیز قرار دادم.

من به علت مسئولیت‌های خود در وزارت کار، از ابتدا که با مصوبه مجلس شورای اسلامی، صندوق فولاد به این وزارتخانه ملحق شد، در جریان مشکلات ریز و درشت این صندوق بوده‌ام.

وی با اشاره به اینکه معیار کار ما قوانین و مقررات هستند گفت: من شرایط سخت معیشتی بازنشستگان را با توجه به وضعیت تورمی موجود کاملا درک می‌کنم.

کاظمی درخصوص معوقات بازنشستگان گفت: اگر صندوق در سال‌های گذشته از بودجه پایداری برخوردار بود، این معوقات ایجاد نمی‌شد؛ البته خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، برای سال جاری بودجه پایداری تخصیص یافته، هرچند ما باید با تلاش بیشتر سهم منابع داخلی صندوق را بالا ببریم تا کفاف هزینه‌ها را بدهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ادامه داد: با پیگیری‌های مستمر مجموعه صندوق توانستیم مجوز فروش برخی از اموال غیرمولد را از مراجع ذیربط اخذ کنیم تا از محل منابع آن معوقات بازنشستگان عزیز را در آینده نزدیک پرداخت کنیم. هر چند بازنشستگان ما مستحضر هستند که این موضوع فرآیند زمانی خاص خود را دارد، اما به محض انجام، معوقات را پرداخت خواهیم کرد.

وی درباره اصلاحیه همسان‌سازی نیز گفت: مطالبات سال ۹۹ بابت همسان‌سازی را پرداخت کردیم و پیگیر اجرای درست همسان‌سازی خواهیم بود. ضمن اینکه آمادگی داریم با نمایندگان منتخب بازنشستگان نیز درباره راهکارهای اجرایی این موضوع جلساتی را برگزار کنیم.

کامبیز معتمدوزیری، رئیس هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد نیز در سخنانی گفت: در فضایی توام با تعامل و تفاهم مشکلات بازنشستگان رفع می‌شود. شهادت می‌دهم دکتر کاظمی در نهایت اخلاص و صداقت مشکلات بازنشستگان را پیگیری می‌کند.

صادق سلیمی، عضو هیات مدیره صندوق نیز گفت: ما خود را وکیل و نماینده بازنشستگان می‌دانیم و برای تعالی صندوق و ارتقای خدمات به بازنشستگان تلاش می‌کنیم.

محمد ابراهیمی، معاون فنی و عملیات بیمه‌ای صندوق نیز گفت: کمیته‌های درمان و اصلاح اساسنامه و همسان‌سازی برای اولین بار در تاریخ صندوق با حضور نمایندگان منتخب بازنشستگان تشکیل شد و قطعاً نقطه نظرات بازنشستگان در خصوص درمان اجرا و اعمال می‌شود و درباره اصلاح اساسنامه و همسان‌سازی نیز به مراجع بالادستی ارجاع خواهد شد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

کد خبر 5563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =