کد خبر 558
۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸

راه‌اندازی پردیس صنایع معدنی در خواف

راه‌اندازی پردیس صنایع معدنی در خواف

در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه، راه‌اندازی مرکز آموزش تخصصی- مهارتی صنایع معدنی در قالب پردیس صنایع معدنی شرق کشور در خواف به تصویب رسید.

به گزارش آهن‌نیوز، ابوالفضل چمندی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه، راه‌اندازی مرکز آموزش تخصصی- مهارتی صنایع معدنی در قالب پردیس صنایع معدنی شرق کشور در خواف به تصویب رسید.

ابوالفضل چمندی این خبر را در نشست با مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این موضوع در استانداری اظهار کرد و ادامه داد: این تفاهم‌نامه چهارجانبه بین معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، پارک علم و فناوری خراسان، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و خانه معدن استان منعقد شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به لزوم ارتقای مهارت و نقش آن در جلوگیری از مهاجرت نیروی انسانی از مناطق مرزی کشور بویژه شهرستان‌های خواف و تایباد به‌عنوان مناطق ویژه معدنی خراسان رضوی، ایجاد چنین پردیس هایی در سالی که مزین به حمایت از اشتغال دانش‌بنیان است، اقدامی موثر به شمار می‌رود.

مسعود میرزائی شهرابی رییس پارک علم و فناوری خراسان نیز در این مورد گفت: رسالت پارک علم و فناوری خراسان در حال حاضر توجه ویژه به فناوری در حوزه‌هایی است که در استان دارای اولویت بوده و تاکنون مغفول واقع شده است. یکی از این حوزه‌ها صنایع معدنی و فولادی است.

میرزائی ادامه داد: منطقه شرق کشور و بطور خاص استان خراسان سرشار از منابع معدنی گوناگون است و بیش از یک میلیارد تن در جنوب خراسان رضوی و در منطقه سنگان واقع شده است؛ ذخایر مس در شهرستان های بردسکن و سبزوار، خاک‌های صنعتی در شهرستان‌های گناباد و تربت‌حیدریه، کرومیت در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و فریمان، منگنز در اطراف سبزوار و سنگ‌های تزئینی مختلف به صورت پراکنده در نقاط مختلف استان از بهترین ذخایر معدنی خراسان رضوی است.

رییس پارک علم و فناوری خراسان خاطرنشان کرد: بهره‌برداری اصولی و بهینه از این معادن و فاصله گرفتن از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش راهی بجز توسعه فناوری در صنایع معدنی ندارد، که این مهم یکی از حوزه های مسئولیت پارک علم و فناوری است.

انتهای پیام/

کد خبر 558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =