کد خبر 5674
۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴

از دست رفتن بازارهای صادراتی فولاد در نتیجه قطعی برق واحدهای تولیدی

از دست رفتن بازارهای صادراتی فولاد در نتیجه قطعی برق واحدهای تولیدی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از دست رفتن بازارهای صادراتی سیمان و فولاد و از بین رفتن تراز تجاری کشور را از جمله مشکلات ناشی از قطعی برق واحدهای صنعتی دانست.

به گزارش آهن‌نیوز؛ حجت‌الاسلام سید جواد حسینی نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی درباره قطعی برق صنایع، گفت: در حال حاضر ما با کمبود حدود 15 هزار مگاوات برق روبه رو هستیم  که این موضوع در ماه‌های گرم سال موجب محدودیت در تامین برق موردنیاز واحدهای صنعتی و تولیدی می‌شود از سوی دیگر در فصل زمستان نیز ناترازی در گاز موجب بروز برخی مشکلات در تامین انرژی موردنیاز صنایع شده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش‌های ارائه شده حدود ۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات برق وارد مدار سراسری خواهد شد تا بخشی از ناترازی موجود در این زمینه برطرف شود از سوی دیگر با برنامه‌ریزی دولت و وزارت نیرو واحدهای تولیدی بزرگ مانند گل گهر و چادرملو می‌توانند اقدام به ایجاد نیروگاه کرده و برق موردنیاز خودشان را تولید کنند.

وی با بیان اینکه هرچند گام‌هایی در حوزه رفع ناترازی برق برداشته شده اما باید اقدامات لازم با فوریت در دستورکار قرار گیرد، اضافه کرد: براساس دولت، برق مازاد تولید شده توسط صنایع خریداری می‌شود که در این موضوع منصفانه بودن قیمت برق باید مدنظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با قطع برق واحدهای صنعتی پرداخت حقوق کارگران و در نتیجه معیشت مردم با چالش روبه رو می‌شود، تصریح کرد: از دست رفتن بازارهای صادراتی سیمان و ... و از بین رفتن تراز تجاری کشور دیگر مشکل ناشی از قطعی برق واحدهای صنعتی است.

پایان پیام/

کد خبر 5674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =