کد خبر 5708
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۳

رکورد ۳۰۶۰ ذوب در کنورتور فولادسازی ذوب آهن به ثبت رسید

رکورد ۳۰۶۰ ذوب در کنورتور فولادسازی ذوب آهن به ثبت رسید

فولاد مردان جبهه صنعت در کارگاه کنورتور و میکسر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان با آجر تولید داخل(شرکت مهرگداز) رکورد نسوز کنورتور با ۳۰۶۰ ذوب را چهارشنبه بیست و یکم تیرماه به ثبت رساندند.

به گزارش آهن نیوز؛ رسول علی نقی پور سرپرست کارگاه کنورتور و میکسر بخش فولادسازی شرکت با اعلام این خبر گفت : رکورد قبلی نسوز مربوط به ۱۰ سال قبل(بیستم تیرماه سال ۹۲) و به میزان ۲۹۹۶ ذوب و از طریق نسوز خارجی به ثبت رسید که در رکورد جدید این عدد ۶۴ ذوب از رکورد قبلی بالاتر است.

وی افزود : آنچه که این رکورد را متمایز نموده ، استمرار ۳ رکورد پشت سر هم طی ۸ ماه اخیر می باشد که دو رکورد قبلی آن نیز با آجر تولید داخل کشور بوده و رکورد فعلی با عبور از رکورد تعداد ذوب با نسوز خارجی به دست آمده است.  

سرپرست کارگاه کنورتور و میکسر بخش فولادسازی در پاسخ به این سوال که چه عواملی در ثبت این رکورد تاثیرگذار بودند، چنین گفت: عملکرد عالی پرسنل کارگاه کنورتور در بهبود رژیم دمش ذوب، تعمیرات و نگهداری به موقع از نسوز کنورتور،کیفیت مطلوب آجر و اجرای آجرچینی مناسب کنورتور توسط مدیریت نسوز شرکت از عوامل موثر بر میزان ذوب نسوز بوده است.

این تلاشگر ذوب آهنی بیان کرد : رکورد جدید به ثبت رسیده در کنورتور سبب شد یک دوره تعمیرات پنج روزه که توقف در تولید را در پی داشت،حذف شود و حفظ تولید و ارتقای آن را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 5708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =