کد خبر 574
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

کاهش عرضه و کنترل قیمت، تقاضای سندیکای لوله و پروفیل

کاهش عرضه و کنترل قیمت، تقاضای سندیکای لوله و پروفیل

طی جلسه‌ای مشترک با حضور مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه و سندیکای لوله و پروفیل، راهکارهای حمایت حداکثری از مشتریان فولاد مبارکه موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گزارش آهن‌نیوز، محمدتاجمیر ریاحی مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه در جلسه‌ای مشترک با سندیکای لوله و پروفیل گفت: طی این جلسه شرایط ایجادشده در بازار محصولات فولادی تخت و همچنین مشکلاتی که نوسان قیمت‌ها می‌تواند برای مشتریان فولاد مبارکه و تمامی شرکت‌های زنجیره فولاد ایجاد کند، مورد بررسی قرار گرفت و در این جلسه همچنین نظرات اعضای سندیکای لوله و پروفیل مبنی بر چالش‌های موجود برای تأمین اعتبار اسنادی و همچنین زیان‌هایی که بابت کاهش قیمت در چند ماه گذشته به این گروه مشتریان فولاد مبارکه وارد شده مطرح شد.

به گفته تاجمیر ریاحی انتظار مشتریان لوله و پروفیل از فولاد مبارکه این است که با کاهش عرضه و کنترل قیمت از کاهش بی‌رویه بیشتر قیمت‌ها در شرایط فعلی جلوگیری به عمل آید تا این مشتریان بتوانند ورق‌های خریداری‌شده خود را با خسارت کمتری به کالای نهایی تبدیل و عرضه کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر اظهارات اعضای این سندیکا در صورت تداوم این شرایط بسیاری از شرکت‌های این گروه از مشتریان با خطر ورشکستگی و تعطیلی مواجه خواهند شد، ضمن اینکه در صورت عدم تأمین اعتبار اسنادی در بانک‌ها مشکلاتی برای فولاد مبارکه و عدم خرید از شرکت و سایر زنجیره‌های حوزه به وجود خواهد آمد.

مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه تصریح کرد: این شرکت بر اساس فرهنگ سازمانی شکل گرفته در آن تمامی تلاش خود را برای حمایت از مشتریان به کار خواهد گرفت و طی درخواست‌هایی از وزارت صمت تقاضای کاهش عرضه محصولات خود از ۴۰۰ هزار تن به ۲۷۰ هزار تن را کرده است. فولاد مبارکه همچنین تقاضای برداشتن الزامات قبلی بورس کالا جهت کنترل قیمت‌ها تا سقف جهانی را مطرح کرده است تا این امکان حاصل شود که قیمت‌ها روند نزولی کندتری را در بازار داشته باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: فولاد مبارکه و سندیکای لوله و پروفیل به‌صورت متفق‌القول حمایت حداکثری از وزارت صمت را مطرح کرده‌اند و انتظار دارند در راستای حمایت هرچه بیشتر از زنجیره فولاد علاوه بر راهکارهای فوق از واردات و دامپینگ محصولات فولادی توسط شرکت‌های خارجی جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

کد خبر 574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =