کد خبر 5867
۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷

بورس دوباره کانال دو میلیون واحد را از دست داد

بورس دوباره کانال دو میلیون واحد را از دست داد

شاخص کل بورس که در روز چهارشنبه دوباره توانسته بود وارد کانال دو میلیون واحد شود طی معاملات امروز با ریزشی بیش از ۳۳ هزار واحدی مجدد کانال مذکور را از دست داد.

به گزارش آهن نیوز؛ شاخص کل بورس امروز با ۳۳ هزار و ۲۸۰ واحد کاهش تا رقم یک میلیون و ۹۸۳ هزار واحد سقوط کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با کاهشی ۱۲ هزار و ۶۰۷ واحدی تا رقم ۶۹۹ هزار و ۹۳۵ واحد سقوط کرد. در این بازار ۳۲۸ هزار معامله به ارزشی ۴۰ هزار و ۲۲۶ میلیارد ریال انجام شد.

طی معاملات امروز ۸۵ درصد نمادهای بورسی منفی بودند که از میان آنها سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند. در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم با ۳۰۶ واحد کاهش تا رقم ۲۶ هزار و ۳۵۰ واحد نزول کرد.

معامله‌گران این بازار ۲۲۳ هزار معامله به ارزش ۲۸ هزار و ۵۱۷ میلیارد ریال انجام دادند. ۸۱ درصد از نمادهای بورسی منفی بودند که از میان آنها سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، سرمایه‌ گذاری صبا تامین و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

شاخص فلزات اساسی هم امروز با کاهش ۱۲ صدم درصدی به یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۵۵ واحد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 5867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =