کد خبر 5969
۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲

کاهش ۱۳۳۳ واحدی شاخص بورس

کاهش ۱۳۳۳ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با وجود کاهش ۱۳۳۳ واحدی توانست کانال ۲ میلیون واحدی را حفظ کند.

به گزارش آهن نیوز؛ بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه افت کم‌جانی داشت، اما با این حال توانست کانال ۲ میلیون واحدی را حفظ کند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با کاهش ۱۳۳۳ واحد به رقم ۲ میلیون و ۵۶۳ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش ۵۱۹ واحد به رقم ۷۱۱ هزار و ۳۱۳ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش روز ۶۰۰ شرکت بورسی است به بیش از ۷ میلیون و ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۷.۶ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۲۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۲۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس تهران با معیار وزنی ارزش ۰.۰۷ درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هم وزن ۷ صدم درصد رشد کردند، شاخص آزاد شناور ۰.۱۴ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۱۵ درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۰۳ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای هلدینگ نفت گاز و پتروشیمی تامین و مخابرات ایران به ترتیب بیشترین اثری تقویتی در شاخص بورس را داشتند و بر عکس نمادهای کشتیرانی جمهوری اسلامی، فولاد مبارکه، پالایشگاه بندر عباس، سرمایه‌گذاری امید و گروه مپنا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران شاخص کل امروز با ۱۲۷ واحد کاهش، به رقم ۲۶ هزار و ۵۰۸ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۴۴۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۷۵ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۱۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۷ هزار و ۹۸۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت در فرابورس با ۰.۴۸ درصد کاهش همراه شدند. همچنین شاخص کل و شاخص قیمت هموزن در فرابورس ۰.۰۲ درصد افت کردند.

شاخص بازار اول فرابورس ۰.۶۱ درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۴۲ درصد افت کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان، آریاساسول، بهمن دیزل، ایران‌خودرو دیزل، پالایش نفت لاوان، مالی سپهر صادرات، انتخاب الکترونیک بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

همچنین شاخص فلزات اساسی امروز با کاهش ۳۵ صدن درصدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۱۱۲ قرار گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر 5969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =