کد خبر 6107
۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸

یک معدن متخلف در رودان هرمزگان سلب امتیاز شد

یک معدن متخلف در رودان هرمزگان سلب امتیاز شد

رئیس مجمع مطالبه گران شهرستان رودان از سلب امتیاز از یک واحد معدن شن و ماسه در حاشیه این شهر با حکم دادستان شهرستان خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ مصیب داوری با تایید خبر سلب امتیاز یک معدن شن و ماسه در رودان افزود: دادستان شهرستان رودان در راستای دستورالعمل نظارت بر حقوق عامه و با توجه به اعتراض مردم شریف رودان بالاخص مجمع مطالبه‌گران شهرستان پس از ۱۸ ماه پیگیری از طریق مراجع و ادارات مربوطه پروانه بهره‌برداری از معدن مخلوط کوهی در شمال شهر رودان را به مساحت یکصد و سی هشت هکتار را که با توجه به تخلف بهره بردار به صورت غیرقانونی صادر شده بود را باطل کرد.

وی ادامه داد: این معدن  در سال ۱۳۹۴ از طریق مزایده به یکی از کارکنان شرکت‌های زیر مجموعه وزارت صمت واگذار شده بود و علی رغم محصور بودن شهرستان و کمبود اراضی مسکونی و نیاز شهرستان به کوهستان پارک و همچنین واقع بودن معدن در حریم شهر در سال ۱۳۹۶ پروانه بهره‌برداری از معدن مخلوط کوهی با اعتبار ۱۰ سال صادر می‌ شود.

داوری اضافه کرد: دادستان  شهرستان رودان با وجود  مطالبه های مردمی و مجمع مطالبه گران شهرستان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ریئس  قوه قضاییه و با استناد به قانون منع مداخله کارکنان اداره صمت موضوع را با جدیت پیگیری می‌نمایند و در نهایت پس از انصراف بهره‌بردار از بهره‌برداری معدن مذکور ، شورای معادن استان از وی سلب صلاحیت نمود و مقرر شده معدن مجددا از طریق مزایده عمومی واگذار شود.

وی یاد آور شد: با توجه به قرار گرفتن معدن مذکور در حریم شهر در زمان مزایده و مشکلات شهرستان رودان در خصوص کمبود فضای مسکونی و نتایج زیان بار آن برای شهروندان شهرستان رودان از مسئولین دلسوز انتظار می‌رود قبل از واگذاری مجدد معدن، اراضی مورد نیاز و حریم شهر را با کارشناسی و آینده نگری تعیین کنند و همچنین مکانی را جهت احداث کوهستان پارک در نظر بگیرند و باقیمانده معدن را که دارای وسعت بسیار زیادی است جهت بهره‌برداری به ده ها نفر متقاضی واگذار کنند و آگهی مزایده در سطح شهرستان به اطلاع عموم مردم نیز برسد.

وی در ادامه ضمن تشکر از دادستان  شهرستان رودان گفت: وی با پیگیری مکرر و با جدیت جهت حفظ بیت المال و حقوق عامه بی‌وقفه تلاش نمود و نتیجه ی تلاش ها مایه  دلگرمی مردم شده است.

مصیب داوری افزود: حال باید دید مسئولین با توجه به پیگیری‌های چندین ساله مردم شریف رودان در خصوص معدن مورد نظر و رفع مشکلات مربوط به حوزه مسکن و احداث پارک کوهستان مزایده عمومی مجدد را به چه صورتی برگزار می‌ کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مجمع مطالبه‌گران شهرستان رودان با پشتوانه دستگاه قضایی این قول را به مردم شریف رودان خواهد داد که جهت مطالبه حق و حقوق مردم بدون اغماض پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 6107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =