کد خبر 6139
۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴

جوان‌سازی خطوط تولید فولاد مبارکه اجتناب‌ناپذیر است

جوان‌سازی خطوط تولید فولاد مبارکه اجتناب‌ناپذیر است

مدیرعامل فولاد مبارکه در خصوص اهمیت اجرای عملیات نوسازی و به‌روزرسانی تجهیزات در کارخانه‌های صنعتی خاطرنشان کرد: به منظور تداوم روند موفقیت‌آمیز کار شرکت، باید برخی تعمیرات اساسی و به‌روزرسانی‌ها در خطوط تولید انجام شود.

به گزارش آهن نیوز؛ امروز پس از ۳۰ سال از بهره‌برداری فولاد مبارکه، دیگر به لحاظ تجهیزاتی نمی‌توان این شرکت را جوان دانست و روی برخی تجهیزات که از ابتدای بهره‌برداری در مدار تولید بوده‌اند، هیچ‌گاه تعمیرات اساسی و به‌روزرسانی انجام‌نشده است؛ بنابراین به‌روزرسانی‌ها و جوان‌سازی خطوط، از یک‌سو به دلیل حساسیت بالای این خطوط و منحصربه‌فرد بودن آن و از سوی دیگر، به دلیل نیاز مبرم بسیاری از صنایع پایین‌دست فولاد مبارکه به محصولات این خطوط، اجتناب‌ناپذیر است.

نگرانی‌ به دلیل عدم نوسازی و ریسک ورود به عملیات تعمیراتی

به گفته طیب نیا، محصولات تاندم پنج قفسه‌ای در صنایع پایین‌دستی فولاد مبارکه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. تعمیرات اساسی این واحد پس از ۱۸ سال انجام شد. طی این سال‌ها فقط تعمیرات مقطعی و توقفات سالانه در این خط انجام‌شده بود و عدم نوسازی و ریسک ورود به عملیات تعمیراتی نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده بود.

طیب نیا تأکید کرد: عملیات تعمیرات اساسی و به‌روزرسانی و افزایش قابلیت PLCها و تجهیزات مرتبط در ورودی و خروجی خط تولید، اجرای اتوماسیون دستگاه هواساز اتاق برق در بخش اتوماسیون و چندین کار بزرگ دیگر به لطف خداوند و بدون حضور حتی یک کارشناس خارجی و در فضای کاملاً امن، بدون حادثه فردی و تجهیزاتی با موفقیت انجام شد.

کاهش توقفات و افزایش کمی و کیفی تولید
وی با اشاره به اینکه ظرفیت خط تاندم مداوم فولاد مبارکه ۱.۵ میلیون تن محصول خام در سال است، گفت: انجام این عملیات تعمیراتی علاوه بر کاهش توقفات و درنتیجه افزایش تولید، افزایش کیفیت محصولات را نیز در پی خواهد داشت.

بهره‌برداری از توربین شماره یک نیروگاه در ماه آینده
طیب نیا با تأکید بر اینکه در بازه زمانی دو سال گذشته خوشبختانه اولین‌های زیادی را فولاد مبارکه تجربه کرده‌ایم، در خصوص روند پیشرفت عملیات احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی فولاد مبارکه نیز گفت: در بخش اجرای طرح‌های توسعه نیز که بخش اعظمی از آن با اعتماد و اتکا به توان و دانش سازندگان داخلی در حال انجام است باید گفت خوشبختانه در زمینه طرح‌های توسعه شرکت نیز شاهد پیشرفت‌های ارزشمندی طی یکی دو سال اخیر بوده‌ایم.

امروز علی‌رغم اینکه فقط ۱۶ ماه از آغاز عملیات احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی فولاد مبارکه گذشته، پیش‌بینی می‌شود با تلاش شبانه‌روزی همکاران در این بخش در ماه آینده شاهد بهره‌برداری از توربین شماره ۱ این نیروگاه باشیم.

انجام بالغ بر ۷۰ هزار نفر ساعت کار تعمیراتی مداوم
سومین بخشی که مدیرعامل فولاد مبارکه از آن بازدید کرد اجرای عملیات تعمیرات اساسی مد ول‌های A و B واحد احیا مستقیم فولاد مبارکه بود.

وی دراین‌باره نیز تصریح کرد: همان‌گونه که اشاره و تأکید شد، رویکرد نوسازی خطوط تولید فولاد مبارکه ازجمله مهم‌ترین اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد و امروز شاهد بودیم که در ناحیه آهن‌سازی نیز با برگزاری توقفات سالانه مد ول‌های A و B و پمپ خانه G واحد احیا مستقیم این عملیات نوسازی باقدرت در حال انجام است.

انتهای پیام/

کد خبر 6139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =