کد خبر 6212
۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳

یک گروه هلدینگ مالی سال آینده وارد بورس می‌شود

یک گروه هلدینگ مالی سال آینده وارد بورس می‌شود

مدیر عامل گروه مالی فیروزه گفت: این مجموعه به عنوان یک گروه مالی به صورت هلدینگ مالی سال آینده وارد بورس می‌شود.

به گزارش آهن نیوز؛ رامین ربیعی به مناسبت روز خبرنگار و در جمع خبرنگاران گفت: گروه هلدینگ مالی فیروزه با زیر مجموعه‌هایش در قالب یک هلدینگ مالی سال آینده وارد بازار سرمایه می‌شود.

به گفته وی،‌ تمرکز گروه فیروزه همچنین بر روی صندوق ارزی بوده و در این زمینه ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه خارجی را توانستیم از اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای اروپایی در زمینه‌های بیمه بانک و بورس جذب کنیم، اما از سال ۸۹ به بعد که تحریم‌ها تشدید شد و حساب‌های ارزی ما در خارج از کشور بسته شد، با مشکلاتی مواجه شدیم.

ربیعی گفت: صندوق فیروزه جز قدیمی‌ترین صندوق‌ها در بازار سرمایه است که سود دلاری برای افراد خود به دست آورده، افرادی که از ابتدا با صندوق فیروزه شروع کردند، با دلار هزار تومانی وارد سرمایه‌گذاری شدند اکنون علاوه بر سودهای سالهای قبل با دلار ۵۰ هزار تومانی سود کرده‌اند.

به گفته ربیعی، بلوک مدیریتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران با نماد و توصا توسط صندوق فیروزه خریداری شد که یکی از موفق‌ترین نمونه‌های خصوصی‌سازی در کشور در وتوصا انجام شد. ما ۵ بار از طریق بلوک مدیریتی کنترل شرکت‌ها را به دست گرفتیم و تمرکز ما بر روی فعالیت خدمات مالی به مردم ایران و همچنین سرمایه‌گذاری غیر مستقیم از طریق ابزارهای مالی در بورس و بازار سرمایه است.

ربیعی این را هم گفت: در حالی که سرمایه‌گذاری غیر مستقیم افراد حقیقی در کشورهای دنیا به طور میانگین ۸۰ درصد است، یعنی سرمایه‌گذاری‌ها به صورت غیر مستقیم و از طریق صندوق‌ها در بورس انجام می‌شود، اما در کشور ما کمتر از ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های مردم از طریق صندوق‌ها و به صورت غیر مستقیم انجام و بقیه به طور مستقیم انجام می‌شود.

وی گفت: با ایجاد صندوق اهرمی مردم می‌توانند خدمات مالی مانند بیمه بورس لیزینگ و سرمایه‌گذاری دریافت کنند و همچنین سرمایه‌گذاری از طریق سبدگردان‌ها و گروه مالی فیروزه انجام می‌شود.

در این مراسم فاطمه سرکاری یکی از مدیران مجموعه فیروزه گفت: صندوق فیروزه با سرمایه ۳۵۰۰ میلیارد تومان در با نماد فیروزا در بازار سرمایه حضور دارد و شرکت سبدگردان فیروزه با سرمایه ۷۷۰۰ میلیارد تومان توانسته رشد ۲۱ برابری برای اعضای خود به دست بیاورد.

سرکاری گفت: ما شش صندوق سرمایه‌گذاری داریم که ۲۲ هزار سرمایه گذار حقیقی و حقوقی در آن شریک هستند و ما حتی در شرایط رکودی بازار هم توانستیم منابع صندوق‌ها را رشد دهیم.

به گفته وی، سبدگردان فیروزه با استراتژی که اتخاذ کرد، توانست میانگین بازدهی ۴۰ تا ۸۰ درصد را به دست بیاورد و همچنین ۱۰۰ تمدید سبدها برای مشتریان نشان از اعتماد مشتریان به این سبد گردان دارد.

این کارشناس گفت: ابزارهای متنوع بورسی از کارهای مجموعه قیروزه برای فرهنگ‌سازی در سرمایه‌گذاری غیر مستقیم را می‌خواهیم، توسعه دهیم.

به گفته سرکاری، سال ۱۳۹۰ تملک بلوک مدیریتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران با نماد می‌توانیم مدیریت کنیم و ارائه محصولات و ابزارهای مالی به تمام کشور انجام می‌شود.

در این مراسم همچنین امیر تقی خان تجریشی عضو گروه مالی فیروزه گفت: بلوک وتوصا ۲۵۰ هزار سهامدار مستقیم و بیش از ۴۵ میلیون سهامدار عدالت به صورت غیر مستقیم ذینفع وتوصا هستند. در سال ۹۳ شرکت اعتبار و پس از آن شرکت جامی را خریداری کردیم، همچنین شرکت سرمایه‌گذاری سبحان و شرکت سرمایه‌گذاری اختصاصی و صندوق‌های جسورانه را ایجاد کردیم.

وی در مورد چشم انداز سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه گفت: صندوق‌های جسورانه به گونه‌ای هستند که با پذیرش ریسک ، می‌توانند بازدهی بیشتری برای ما در بازار سرمایه ایجاد کنند.

تجریشی همچنین گفت: ما در شرکت‌های مختلف بورسی ۲۷ صندلی هیئت مدیره در اختیار داریم.

حاتمی مدیرعامل کارگزاری فیروزه نیز گفت: شرکت کارگزاری فیروزه آسیا اوایل دهه ۱۳۹۰ برای تکمیل زنجیره ارزش مالی تشکیل شد و در تمامی بورس‌ها شامل اوراق بهادار بورس کالا بورس انرژی و ابزارهای مشتقه از قبیل ابزار انرژی و کالایی و بازارگردانی فعالیت دارد.

وی یادآور شد: در عرصه کالایی بازار شفاف برای فعالان بازار سرمایه ایجاد کردیم و اولین بار گواهی سپرده کالایی شیشه در بورس ارائه کردیم.

وی همچنین ادامه داد: ابزارهایی مالی متنوع طراحی کردیم، خدمات گروه فیروزه در این ابزار از طریق این ابزارها ارائه می‌شود.

رامین ربیعی نیز گفت: دارایی‌های تحت مدیریت گروه فیروزه ۲۲ هزار میلیارد تومان است که یکی از آنها سبدگردان فیروزه با دارایی ۷۷۰۰ میلیارد تومان به شمار می‌رود.

وی گفت: گروه مالی فیروزه در بین شرکت‌های خصوصی رتبه سوم از نظر رشد دارایی‌ها را کسب کرده است و در ۱۸ سال گذشته توانستیم، سرمایه‌گذاری خارجی را به بورس جذب کنیم و در این زمینه توانستیم ۱۵۰ میلیون دلار جذب کنیم و طی سال‌های ۸۸ ۸۹ و ۹۰ به مدت ۳ سال سود ارزی برای دارند. دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری به میزان ۲ تا ۸ درصد و حتی در یک سال ۱۰ درصد سود ارزی از طریق یکی از بانک‌ها بپردازیم.

وی گفت : سال ۹۰ تا ۹۴ همه حساب‌های ارزی ما در خارج بسته شد و انتقال ارز با مشکلاتی مواجه شد.

انتهای پیام/

کد خبر 6212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =