کد خبر 6221
۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹

تعریف ۱۹۵۰ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه تولید در کردستان

تعریف ۱۹۵۰ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه تولید در کردستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در حوزه تولید و اشتغال، یک هزار و ۹۵۰ طرح سرمایه گذاری با اشتغالزایی بالغ بر ۳۱ هزار نفر تعریف شده است.

به گزارش آهن نیوز؛ بختیار خلیقی اظهار داشت: مجموعه صنعت، معدن و تجارت یکی از مجموعه‌های مهم در امر تولید است که در حال حاضر در کردستان ۴۲.۵ درصد اقتصاد استان متکی به حوزه‌های صمت است.

وی افزود: در مجموعه در حوزه صنعت، هزار و ۲۷ واحد صنعتی داریم که از این تعداد ۶۵ درصد یعنی ۶۶۶ مورد فعال و ۱۹۹ مورد نیز نیمه فعال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی، اهداف و الزامات، اسناد بالادستی طبق شعار سال که همان رشد تولید است، بسته شده و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، نهضت فعال سازی واحدهای راکد راه‌اندازی شده است.

خلیقی ادامه داد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری ۲۶ واحد راکد با همکاری صنایع کوچک استان تا کنون فعال‌سازی شده و برنامه ریزی های لازم برای حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران خرد در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: با توجه به ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در زمینه طرح‌های صنعتی مهم و پیشران و همچنین طرح‌های صنایع و معدن مجوزهای لازم ظرف ۲۴ ساعت برای سرمایه‌گذاران صادر می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: با همت استاندار کردستان و پیگیری‌های اداره کل صمت در خصوص مجوزهای بی‌نام با هماهنگی مرکز سرمایه‌گذاری ورود شده و مجوزهای بی‌نام به نام سرمایه‌گذارانی که اهلیت آنها تایید شده، صادر شده است.

وی گفت: در حوزه تولید و اشتغال، یک هزار و ۹۵۰ طرح سرمایه گذاری با اشتغالزایی بالغ بر ۳۱ هزار نفر تعریف شده است

خلیقی گفت: در حوزه معدن نیز در کردستان ۳۵۶ واحد دارای پروانه داریم که ۱۸۶ واحد آنها فعال و بقیه که اکثرا معادن سنگ لاشه هستند، در حال تجهیز کارگاه و یا غیر فعال است.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ گونه ماده معدنی در استان داریم، افزود: در زمینه تولید طلا در کشور رتبه اول، در بحث ذخیره طلا رتبه دوم و در بحث ذخیره سنگ آهن رتبه ۵ کشوری را داریم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: در حوزه تجارت نیز با توجه به ظرفیت مرز سالانه حدود ۶ میلیارد دلار مبادلات تجاری با اقلیم کردستان عراق داریم و انتظار می‌رود با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد ارتقا مبادلات مرزی باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 6221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =