کد خبر 627
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲

کاهش ۷۰ درصدی صادرات آهن‌اسفنجی در ۱۴۰۱

کاهش ۷۰ درصدی صادرات آهن‌اسفنجی در ۱۴۰۱

آهن‌اسفنجی با افت ۷۰ درصدی صادرات در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹۵ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، طی سه ماهه نخست امسال ۱۰۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شده است که نسبت به ۸۹ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

پس از آن در بهار امسال، یک میلیون و ۹۰۳ هزار تن انواع شمش فولادی (شامل اسلب، بلوم و بیلت) صادر شده است که به نسبت یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۸ درصدی داشته و بیشترین میزان صادرات فولادی‌ها به لحاظ وزنی و درصد افزایش ثبت کرده است.  

در مقابل مجموع مقاطع طویل، محصولات فولادی و آهن‌اسفنجی صادر شده در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ کاهش داشته است. کل مقاطع طویل فولادی صادر شده در سه ماهه امسال به ۵۰۷ هزار تن رسیده که نسبت به ۷۸۴ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد افت داشته است.

همچنین میزان صادرات محصولات فولادی در مدت مذکور سال جاری برابر ۶۰۹ هزار تن ثبت شده که در مقایسه با ۸۷۳ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کمتر است.

در نهایت آهن اسفنجی نیز با افت ۷۰ درصدی صادرات در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹۵ هزار تن رسیده است. در سه ماهه نخست سال گذشته ۳۲۱ هزار تن صادرات آهن اسفنجی ثبت شده است. باتوجه به اینکه ظرف فروردین و اردیبهشت ماه صادرات آهن اسفنجی نداشتیم، بنابراین کل حجم صادرات این محصول مربوط به خرداد ماه است.

پایان پیام/ ف

کد خبر 627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =