کد خبر 6388
۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۷

خط تولید شرکت ذوب آهن ملایر راه افتاد

خط تولید شرکت ذوب آهن ملایر راه افتاد

فرماندار ویژه ملایر به بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی های اخیر شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر به دلیل برخی اشکالاتی که در مجموعه فعالیت‌های این شرکت رخ داد، اشاره و مطرح کرد: با تدابیر صورت گرفته و مجموعه اقدامات، هدایت‌ها و حمایت‌های استاندار همدان، در روزهای اخیر شاهد تغییر مدیریت این شرکت هستیم.

به گزارش آهن نیوز؛ سلمان اسماعیلی در جریان بازدید از مراحل تست و راه‌اندازی شرکت ذوب آهن آلیاژی و واحد نورد این شرکت با حضور سرمایه‌گذار و مدیریت جدید شرکت، احیای واحدهای تولیدی راکد و بازگرداندن آنها به چرخه تولید را یکی از مهمترین سیاست‌های دولت سیزدهم خواند که دولت برای آن برنامه‌ریزی دارد و با تمام توان آن را دنبال می‌کند.

اسماعیلی ادامه داد: پیرو سیاست‌های دولت سیزدهم، پیگیری‌های لازم با حمایت‌های استاندار همدان، برای احیای شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر انجام شد.

وی به بیش از ۲۰ سال سابقه تولید شرکت ذوب و نورد آلیاژی ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: این شرکت در روزهای ابتدایی شروع به کار، تولید بالایی داشت.

اسماعیلی تصریح کرد: این واحد بزرگ صنعتی با مشکلاتی مواجه شد و بدهی‌هایی به بانک‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان و تعطیلی‌های مکرری که برای این واحد صورت گرفت، در نهایت یکی از چالش‌های بزرگ صنعتی استان و شهرستان شد.

وی با بیان اینکه در راستای جشن بزرگ احیای واحدهای تولیدی در نقاط مختلف کشور، امروز شاهد یک نمونه از احیای واحدهای تولیدی در شهرستان ملایر هستیم، گفت: صدها میلیارد تومان قیمت روز این واحد است.

وی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته، یکی از سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت و معدن، در ملایر حاضر شد و مدیریت شرکت ذوب آهن را بر عهده گرفت و شاهد احیای این واحد بودیم.

اسماعیلی تأکید کرد: با احیاء و راه‌اندازی مجدد، این واحد جزو یکی از بهترین واحدهای کشور خواهد بود، محصولات باکیفیت در تُناژ بالا تولید و مجددا کارگران با حداکثر ظرفیت به کار بر می‌گردند و شاهد روزهای خوب این صنعت بزرگ در ملایر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مواد اولیه لازم برای تست و راه‌اندازی مجدد این واحد خریداری شده و به سرعت طی هفته‌های آینده با حداکثر ظرفیت تولید خواهد کرد، افزود: با سرمایه‌گذار جدید توافق کردیم که سرمایه‌گذاری مجدد برای طرح توسعه شکل گیرد و چند هزار میلیارد تومان برای طرح توسعه و تکمیل خط تولید سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

فرماندار ویژه ملایر تأکید کرد: با تمام توان در کنار سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستیم، آنها نیز باید سهم خود را در رونق و توسعه تولید ایفا کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 6388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =