کد خبر 6534
۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸

ضرب الاجل انتقال حساب بانکی معادن کردستان به استان تا پایان شهریور

ضرب الاجل انتقال حساب بانکی معادن کردستان به استان تا پایان شهریور

بازرس کل استان کردستان گفت: انتقال حساب معادن به استان تکلیف قانونی است و تا پایان شهریور فرصت انتقال داده می‌شود لذا از زمان گذشته از تاریخ مذکور ترک فعل واحد مربوطه گرفته خواهد شد.

به گزارش آهن نیوز؛ عیسی هواسی بازرس کل استان کردستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، اظهار داشت: از اتمام حجت استاندار برای انتقال حساب‌های بانکی واحدها به داخل استان قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه معادن تکلیف و الزام قانونی است که باید حساب آنها به داخل استان منتقل شود و اگر لازم باشد ما ورود خواهیم کرد.

هواسی تصریح کرد: در حوزه سایر شرکت‌ها نیز باید با تدابیر مدیریتی این اقدام صورت گیرد.

وی با تاکید بر انتقال کامل حساب‌های بانکی معادن به استان خاطرنشان کرد: کل حساب‌ها باید منتقل شود نه اینکه افتتاح حساب شکل بگیرد ضمن اینکه این معادن حق افتتاح حساب در جای دیگری را نخواهند داشت.

بازرس گل کردستان در ادامه گفت: لازم باشد با دستور مقام قضایی وارد عمل می‌شویم و صورتحساب مالی را دریافت می‌کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه معادن به دلیل اینکه از انفال استفاده می‌کنند و تکلیف قانونی شده باید حساب خود را منتقل کنند لذا در غیر اینصورت ترک فعل محسوب می‌شود.

هواسی گفت: پایان اولتیماتوم انتقال حساب تا پایان شهریور هست و با گذشت از این تاریخ ترک فعل واحد مربوطه گرفته خواهد شد.

 دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تاکنون چند بار  پیگیر انتقال حساب شرکت‌های تولیدی و معادن شده‌ایم اما بیشتر بانک‌ها اطلاعات مربوط به انتقال حساب شرکت‌ها را ارائه نداده‌اند.

 علی‌اشرف یوسفی‌قیاسی افزود: معدن طلای زرکوه در بانک‌های استان حساب دارد و حساب قابل قبولی است اگرچه که کل حساب آنها نیست.

وی ادامه داد: با شرکت پتروشیمی هم ارتباط خوبی داریم و در بانک‌های استان حساب دارد البته این حساب‌ها برای فروش نیست.

انتهای پیام/

کد خبر 6534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =