کد خبر 6598
۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴

مدیرکل راهداری:

وزارت صمت هیچ اتوبوسی برای اربعین نداد

وزارت صمت هیچ اتوبوسی برای اربعین نداد

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: وزارت صمت و بسیاری از نهادها و سازمان‌ها که قرار بود با راهداری در ایام اربعین همکاری کنند و اتوبوس و مینی‌بوس در اختیار زائران در این مسیر قرار دهند به وعده خود عمل نکردند.

به گزارش آهن نیوز؛ مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: وزارت صمت و بسیاری از نهادها و سازمان‌ها که قرار بود با راهداری در ایام اربعین همکاری کنند و اتوبوس و مینی‌بوس در اختیار زائران در این مسیر قرار دهند به وعده خود عمل نکردند.

داریوش باقرجوان افزود: تنها وزارت‌خانه‌ای که در این ایام تاکنون همکاری مستمری با راهداری داشت وزارت نفت بوده است.

وی با اعلام اینکه شش هزار و ۷۰۰ اتوبوس ناوگان جاده‌ای علاوه بر خدمات‌دهی در مسیرهای مختلف به زائران اربعین خدمات‌دهی می‌کنند، افزود: با توجه به افزایش ۱۴درصدی تردد زائران نسبت به سال گذشته در زمان مشابه، نیاز به همکاری نهادها و سازمان‌های دیگر نیز است که در همین زمینه پنج هزار و ۲۰۰ اتوبوس و مینی‌بوس شناسایی شده است.

وی درباره وضعیت ثبت سفارش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس جدید از دو هزار اتوبوس وارداتی کارکرده که قرار بود در اربعین امسال وارد کشور شود نیز گفت: تعدادی از این اتوبوس‌ها در گمرک منتظر پلاک‌گذاری هستند، اما ورود زودتر این اتوبوس‌ها نیازمند همکاری نهادهای دیگر است.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرد: اگر سازمان‌ها و نهادها در امر واردات ناوگان جدید جاده‌ای همکاری نکنند در زمان‌های پرتقاضا مثل ایام نوروز هم دچار مشکل خواهیم شد و با توجه به اینکه درصد بالایی از مردم از حمل‌ونقل جاده‌ای استفاده می‌کنند، لازم است نهادهای دیگر نیز برای تسهیل تردد مردم اقدام کنند.

وی درباره اتوبوس‌های استیجاری از کشورهای دیگر در ایام اربعین نیز گفت: فعلاً فقط ۶۰ اتوبوس از یکی از کشورهای همسایه برای این ایام اجاره شده است، اما تلاش ما این است که پنج هزار و ۲۰۰ اتوبوس و مینی‌بوس در اختیار دستگاه‌های دیگر وارد سیر در محورهای سفرهای اربعین شوند.

انتهای پیام/

کد خبر 6598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =