کد خبر 6869
۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸

اعتراض مردم، فعالیت معدن روستای بهشتیان در آبگرم را متوقف کرد

اعتراض مردم، فعالیت معدن روستای بهشتیان در آبگرم را متوقف کرد

رییس کل دادگستری استان قزوین از توقف فعالیت معدن روستای بهشتیان در این بخش به دلیل مشکلات ایمنی طبق نظریه کارشناسی خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ رسول رمضانی فر رییس کل دادگستری استان گفت: بعد از تجمع اعتراضی و درخواست‌های مکرر مردم روستای بهشتیان در خصوص معضلات بهره برداری از معدن ماسه به دلیل تغییر در اراضی کشاورزی، مسیل رودخانه ها، برداشت از حریم و بستر رودخانه و ایجاد گودال‌های عمیق؛ دستگاه قضایی در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عامه به موضوع ورود کرده و بررسی‌های لازم در این زمینه صورت گرفت.

وی ادامه داد: بعد از اخذ پاسخ استعلام از اداره صمت مشخص شد که بهره بردار معدن بر اثر اشتباه در نقطه گذاری در برداشت از منطقه تغییراتی در اراضی ایجاد کرده که باید به وضع سابق برگردد و سر شاخه مسیل رودخانه نیز معلوم شود.

سرپرست حوزه قضایی آبگرم اضافه کرد: مطابق مکاتبه منابع طبیعی بهره بردار از حریم و بستر رودخانه برداشت غیر قانونی داشته که مدیران این معدن ملزم به تهیه طرح اصلاحی و ساماندهی آن شده اند.

رمضانی فر تصریح کرد: با توجه به تغییرات ایجاد شده توسط بهره بردار در اراضی روستا و قسمت شمالی مسیر آبراهه طبق نظریه تکمیلی کارشناس در صورت بروز سیلاب احتمال بروز خسارت به اراضی کشاورزی وجود دارد و با توجه به عمق برداشت و شیب دیواره‌های محوطه امکان بروز آسیب به افراد و احشام نیز بعید نمی‌باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی حامی تولید و اقتصاد بوده و همواره برای رفع موانع تولید و احیای واحدهای صنعتی پیش قدم می‌باشد، اما امنیت و سلامت مردم خط قرمز آن است و قطعا در صورت رفع نواقص ایمنی در این محدوده بهره بردار می‌تواند فعالیت خود را از سر بگیرد.

انتهای پیام/

کد خبر 6869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =